Kľúčom od auta možno raz a navždy vďaka Volvu odzvoní

· 2 min read
Kľúčom od auta možno raz a navždy vďaka Volvu odzvoní

Občas sa niekam veľmi ponáhľaš a zrazu spozoruješ, že si si zabudol kľúče. Neostáva ti vtedy nič iné ako sa po ne vrátiť. V lepšom prípade vieš, kde ich máš, a tak nič nezmeškáš...

Volvo však má riešenie!
Volvo sa budúci rok chce stať prvou automobilkou, ktorá bude predávať vozidlá bez klasického kľúča alebo karty. Nová mobilná aplikácia spolu s technológiou Bluetooth umožní vykonať všetky úkony ako s klasickými kľúčmi alebo inými bezkľúčovými systémami. Teda otvoriť kufor, zasvietiť svetlá, zamknúť, odomknúť či dokonca zapnúť kúrenie alebo naštartovať.
Zdroj: Volvo

Vypožičiavanie áut
Pridanú hodnotu však spoločnosť vidí hlavne pri zdieľaní áut. Aplikácia umožní zákazníkom disponovať s viac ako jedným digitálnym kľúčom. Získajú tým prístup k rôznym vozidlám na rôznych miestach a tiež možnosť vypožičať si auto kdekoľvek na svete. Po zaplatení sa im digitálny kľúč nahrá do smartfónu a GPS systém lokalizuje správne auto. Obídu tak nepríjemné čakanie v rade spojené s administratívnymi úkonmi v kanceláriách požičovní.
Zdroj: targetreview.com
Bezpečnosť Bluetooth
Použitie mobilnej aplikácie na ovládanie prístupov k autu môže vyvolať určité obavy spojené s bezpečnosťou. Riaditeľ Divízie pre nové technológie a služby spoločnosti Volvo Martin Rosenqvist však v rozhovore pre International Business Times povedal, že technológiu prinesú na trh, až keď budú úplne presvedčení o jej bezpečnosti.
Keď budeš chcieť teda svoje auto odomknúť, vytiahneš telefón z vrecka a zadáš tebou vytvorený PIN.
Táto technológia by mala zabrániť opitým ľudom sadať za volant, kedže väčšina nie je schopná v podnapitom stave ani odomknúť telefón.

Zdroj titulnej fotky: thinkapple.sk
Zdroj: azet.sk