Mach a drevo. Brali by ste klávesnicu iba z prírodných materiálov?

Robbie Tilton sa rozhodol trocha oživiť dizajn Magic Keyboard od Apple, a to tak, že klávesnicu vyrobil iba s použitím materiálov od matky prírody. Pri výrobe použil drevo a mach namiesto používania vizuálne čistého hliníka, skla, kovu či plastu.

"Čo ak by naše technológie žili a dýchali? Zmenil by sa náš vzťah k technológii? Chceli by ľudia klávesnicu, ktorú by bolo treba na noc polievať, a tým ju v podstate pestovať?" S týmito otázkami v hlave sa Robbie pustil do práce na svojej klávesnici. Základ je vyrobený z dvoch plátov dreva, ktoré boli následne orezané laserovou rezačkou. Vrchný diel bol tvarovaný pomocou horúcej vody a upevnený na miesto. Elektronické súčiastky boli pridané do puzdra, hneď ako bolo všetko suché.

Tilton chcel použiť farbu vyrobenú z machu, ale vzhľadom na to, že v New Yorku bolo takmer nemožné nájsť dostatok machu na výrobu farby, rozhodol sa inak. Ďalším problémom bola časová obmedzenosť. Rozhodol sa vystačiť si s imitáciou trávnika, aby tak mohol demonštrovať svoj koncept.
Ak by ste si ju však chceli kúpiť máte smolu, na predaj totiž nie je.

*Zdroj: inhabitat.com*

ThinkApple

ThinkApple

Think Apple je moderný technologický magazín, ktorý si dáva cieľ prinášať novinky a zaujímavosti zo sveta Apple ľuďom s podobnými záujmami. Na SK trhu v segmente Apple sme číslo #1.