Kedy máme očakávať nový rad MacBooku Air?

· 3 min read
Kedy máme očakávať nový rad MacBooku Air?

To je otázka, ktorú si kladie asi väčšina skalopevných prívržencov týchto skvelých notebookov od Apple. Tento rok sme sa zatiaľ nových modelov s lepším hardvérom nedočkali.

V marci počas každoročného eventu od Apple sme všetci očakávali predstavenie nových modelov. To sa však, prekvapivo, nestalo. Apple totižto dodržiava tradíciu jedného roka a práve v marci to bol rok, odkedy MacBook prešiel skrášľovacou kúrou.

Zdroj: macworld.co.uk

Namiesto toho však v apríli prišli nové „Macy”, ktoré prešli len ľahkými kozmetickými zmenami a firma prišla s novou farbou, Rose Gold. Dalo by sa povedať, že zmeny, ktoré nastali v prípade nových MacBookov Air, boli malé, ak nie zanedbateľné. Jednoducho, fanúšikovia čakali niečo väčšie.

Dočkáme sa ho ešte tento rok?

Je veľmi nepravdepodobné, že by sa nový MacBook Air ukázal už tento rok. Práve naopak, s príchodom iPhonu 7 a nového operačného systému sa predpokladá príchod nového notebooku až na budúci rok.

Čo je však zarážajúce, je fakt, ktorý nasvedčuje tomu, že sa firma chce úplne zbaviť svojej línie Air. To v praxi znamená zanedbanie výroby MacBooku Air, ktorý nahradí iPad Air. Tim Cook sa ešte v roku 2015 vyjadril, že Apple cíti, že zákazníci už jednoducho nemajú nutkanie kupovať si počítače, keď všetko spravia z tabletov či smartfónov.

Čo je na tom pravdy, však zatiaľ nikto nemá potvrdené. Bola by to však určite škoda.

Aké budú špecifikácie?

Tu sa však všetky hororové predpoklady končia a môžeme s úsmevom na perách debatovať o tom, čo si pre nás Apple prinesie, ak by sa ani jedna zo spomínaných informácií nepotvrdila.

Čo sa týka ceny, tá by opäť mala byť vyššia. Nezávisle od nových funkcií môžeme očakávať typicky vyššiu cenu, s ktorou Apple prichádza v rámci svojich MacBookov. Už v minulosti sme dostali priestor sa poučiť z toho, že Apple trochu precení svoj notebook aj v prípade nižších špecifikácií. Niežeby to niekomu vadilo.

Zdroj:macworld.co.uk

V rámci veľkosti obrazovky sa dočkáme klasickej „trinástky”, ale navráti sa aj pätnásťpalcový variant. Bohužiaľ, predpokladá sa absolútne vyčlenenie jedenásťpalcových MacBookov Air. Niektorí experti varujú, že sa môže vrátiť aj kráľ v podobe sedemnásťpalcovej verzie MacBook Pro, a to práve so 4K displejom. To by bol celkom náklad, čo poviete?

Bude MacBook bodovať už v roku 2016?

Tim Cook sa pred pár dňami vyjadril, že máme očakávať zmeny v oblasti MacBookov už v októbri. Predpokladá sa USB-C port a taktiež úplná novinka v podobe trackpadu, ktorý bude bezproblémovo fungovať aj s Apple Pencil. Air by určite uvítal aj Retina displej a v budúcnosti sa šepká aj o Touch ID a dokonca aj o upgrade v rámci Force Touch.

Zdroj:macworld.co.uk

Ak sa tieto predpoklady naplnia, budúcnosť radu Air znie naozaj zaujímavo.

Vnútorní špióni, ktorí prenikajú do Apple, nás však zásobujú rozličnými novinkami. Skončí teda línia MacBook Air alebo naopak dostane požadované vylepšenia? Dozvieme sa našu odpoveď ešte tento rok?

Veľmi pravdepodobne sa presvedčíme už budúci mesiac.

--- Zdroj titulnej foto: [macworld.co.uk]() Zdroj: [macworld.co.uk]()