Kedy deti začínajú používať technologické hračky?

· 2 min read
Kedy deti začínajú používať technologické hračky?

Nikto nemôže povedať, že novinky tohto storočia nezasiahli do našich životov. Používame a vidíme ich na každom kroku, no kedy sa s nimi začínajú stretávať naše ratolesti?

Deti začínajú používať počítač už desaťročné

Zdá sa ti to veľa? Dovtedy sa, samozrejme, hrajú iba s dotykovou obrazovkou. Hovoríme o tabletoch či smartfónoch. Až v 10 rokoch sa dieťa začína aktívne venovať aj počítačom.

Zdroj: medium.com

Vekom stúpa čas, ktorý trávime používaním smartfónov či tabletov

Zatiaľ čo najmladšie deti zúčastnené v tomto prieskume (mladšie ako 4 roky) trávia väčšinou s tablete alebo telefónom menej ako hodinu denne, už 12-roční tínedžeri používali svoju digitálnu hračku dve a viac hodín.

iPad majú rady všetky vekové kategórie

Všetky vekové kategórie vlastnili aspoň jednu vec. iPad. Používali ho na prezeranie stránky Youtube, hranie hier alebo vyhľadávanie informácií na internete.

41 % opýtaných vo veku 6 a viac rokov používa iPad na robenie domácich úloh. Vo veku 10 a viac rokov je toto číslo o 7 percent vyššie.

Zdroj: thesweetsetup.com

Smartfóny vedú u detí s vekom nad 12 rokov

A používajú ich na to, čo dospelí. Pozeranie videí na YouTube, hranie hier, písanie správ, fotenie či surfovanie na sociálnych sieťach.

Je zaujímavé, že mladšie ročníky začínajú používať počítač až v takomto (pomerne vysokom) veku. Zato všetko, čo reaguje na dotyk, má úspech oveľa skôr.

A čo ty? Kedy si začal používať tieto moderné vychytávky? Prípadne prezraď, ako sú na tom tvoje deti.

zdroj titulnej foto: wordpress.com
zdroj: medium.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read