Kedy konečne Apple vydá iOS 9.3 ?

Kedy konečne Apple vydá iOS 9.3 ?

Prvá beta verzia operačného systému iOS 9.3 bola pre beta testerov dostupná už 12. januára. Odvtedy spoločnosť Apple vydala ďalších 6 beta verzií, pričom posledná, iOS 9.3 beta 7, bola vypustená do sveta včera.

Jednou z primárnych noviniek iOS 9.3 je nočný režim, ktorý bude možné jednoducho aktivovať priamo z Control Centra. Režim bude využívať údaje z hodín a geolokácie, vďaka čomu bude automaticky meniť teplotu farieb displeja, čím sa používanie iPhonu počas noci stane ľahšie, resp. menej únavné pre oči.

Zdroj: cnet3.cbsistatic.com

Medzi ďalšie záležitosti, ktoré sa v iOS 9.3 pravdepodobne objavia, patrí napríklad možnosť zaheslovať si Poznámky, tiež prerobená aplikácia News, nové 3D Touch akcie rýchleho prístupu k aplikáciám Počasie, Nastavenia, Kompas, Zdravie, App Store a iTunes Store. Taktiež sa tu má objaviť možnosť duplikovať Live Fotky ako statickú fotografiu, vylepšenia aplikácie Zdravie, podpora Apple Music v CarPlay. Novinkou, ktorú v iOS uvidíme prvýkrát, je aplikácia Clasroom, vďaka ktorej bude možné spravovať viacero individuálnych Apple účtov na jednom zariadení.

Tak kedy konečne?

Nič nie je oficiálne, no operačného systému iOS 9.3 sa pravdepodobne dočkáme 21. marca, hneď po udalosti “Let us loop in”, počas ktorej vás, samozrejme, budeme zásobovať novinkami a aktualizáciami. Taktiež sa očakáva, že po tejto udalosti Apple vypustí do sveta tvOS 9.2, watch 9.2 a OSX 10.11.4.


Zdroj titulnej fotografie: appleapple.top

Zdroj: iphonehacks.com