Apple vs Google, kde je ťažšie sa dostať?

Apple vs Google, kde je ťažšie sa dostať?

Apple či Google patria medzi trendsetterov dnešnej doby. Len sa rozhliadni okolo seba. A teraz napočítaj, na koľkých technologických hračkách beží Android alebo iOS. Alebo si spomeň, cez aký vyhľadávací nástroj si dnes hľadal Plačkovej nové fotky (dúfam, že si ich nehľadal naozaj) či kontroloval e-mail.

Ak si niekedy sníval o práci softvérového inžiniera, či už v Apple, alebo v Google, určite už tušíš, že ťa čaká obrovské množstvo úsilia. A i keď do oboch firiem sa nedá dostať len tak, tipneš si, cesta do ktorej je viac tŕnistá?

Najnovšia správa sa na spôsob prijímania do týchto dvoch spoločností pozrela zblízka. Porovnáva sa v nej dĺžka a obtiažnosť interview alebo aj to, ako na pohovor reagovali samotní vypočúvaní. O Google sa tvrdí, že je najťažšie sa dostať práve sem. Testy to potvrdili a firma Apple skončila trošku lepšie, no stále sa nachádza na štvrtom mieste. Dáta ale poukazujú aj na to, že tento proces je v jednej zo spoločností príjemnejší.

Tento pekný graf nám toho prezradí veľa. Google a náročnosť jeho pohovorov získal 3.4 bodov z piatich. Firma Apple mala o 0.2 bodu menej, to znamená, že by teoreticky malo byť trošku ľahšie dostať sa k ovocinárom.

Dostávame sa k jadru veci. Na prvej časti vidíme hodnotenie spokojnosti samotných uchádzačov o prácu. Zatiaľ čo v Google odpovedalo 56 % opýtaných, že s procesom boli spokojní, a 15 % povedalo, že sa im postup nepáčil, v Apple to bolo inak. Podobné množstvo uchádzačov, 55 %, považovalo interview za pozitívne, na druhej strane až 26 % ľudí povedalo, že sa na pohovore necítili dobre.

Tieto čísla môžu mať niečo spoločné aj s dlhým procesom prijímania. Na otázku, či si bol, alebo nebol vybraný, si počkáš 4 týždne. Počas toho dostaneš 2 telefonáty a jedenkrát zavítaš do spoločnosti osobne. Po uplynutí tejto doby ale ešte stále nemusíš vedieť, na čom si. Na porovnanie tu máme Netflix, ktorý vykonáva rovnaké kroky, no informácia, či si bol úspešný, sa k tebe dostane do dvoch týždňov.

Všetky spomenuté údaje sa týkajú iba softvérových inžinierov. To znamená, že tí, čo sa hlásia na inú pozíciu, môžu mať rozdielnu skúsenosť. I napriek tomu je pozoruhodné sledovať takéto štatistiky od dvoch inkorporácií, ktoré patria k svetovej špičke.