K čomu slúži malá bodka vedľa fotoaparátu na vašom iPhone?

· 2 min read
K čomu slúži malá bodka vedľa fotoaparátu na vašom iPhone?

Každý z vás, ktorý niekedy čistil objektív fotoaparátu na svojom iPhone (mne tam kvaplo aj sekundové lepidlo), si určite všimol malú, záhadnú bodku napravo od fotoaparátu. Väčšina z nás tomu nevenovala nejakú extra veľkú pozornosť a po chvíľke veľmi hlbokého rozmýšľania sa na to vykašlala. Uvážila, že to nie je nič dôležité a šla robiť niečo užitočné.

Dámy a páni, slečny a mládenci, dnes je ten deň, keď sa dočkáte šokujúceho odhalenia! Ak ste ho teda už neučili dávnejšie sami.

digiarena.cz

Pri bližšom pohľade zistíte, že tá tmavá bodka má mriežky. Aké prekvapujúce, však? Je to totižto mikrofón!

A nie hocijaký.

S touto inováciou prišla firma Apple v roku 2012. Prvý krát sa objavil na iPhone 5. Aj napriek tomu, že dnes naše mobilné telefóny využívame prednostne kvôli aplikáciám, ako je Messenger, Facebook, Instagra, Apple stále nezabúda aj na pôvodnú funkciu mobilov, na telefonovanie.

techbox.sk

Keď držíte telefón pri uchu, rozprávate prevažne do mikrofónov zabudovaných na prednej časti iPhonu. Tento mikrofón sníma zvuky z okolia, ktoré spôsobujú šum a rušia vás. Potom ich váš iPhone odfiltruje, aby bol váš hlas čistejší. Ľudí s iPhonom je počuť omnoho kvalitnejšie. Taktiež slúži na lepšie zachytenie zvuku pri nahrávaní videa zadnou kamerou.

Nemyslím si, že pre ľudí, ktorí majú iPhone dlhšie to bude nejaká novinka. Ale určite sa nájdu aj takí ľudia, ktorí na to ešte neprišli a zaujíma ich to.

A čo ty? Vedel si o tom, či je to pre teba novinka? Oboznám nás v komentároch!


Zdroj titulnej foto: [pixabay.com](pixabay.com) **Zdroj: [independent.co.uk](http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/iphone-camera-hole-what-is-small-dot-next-flash-apple-microphone-test-a7840561.html)**