Slávnostné otvorenie Apple Parku už tento rok

Slávnostné otvorenie Apple Parku už tento rok

Asi každý verný fanúšik firmy Apple má rád rozhovory s vysokopostavenými ľuďmi z Applu. Tento krát bol vyspovedaný Jony Ive, šéf dizajnu firmy Apple. Ako už naznačuje nadpis, prevažnou témou rozhovore bolo práve nové hlavné sídlo firmy, Apple Park.

Poďme si teda v skrate zhrnúť, čo všetko nám Jony Ive v interview prezradil.

technobuffalo.com

Podľa jeho slov sa sám do Apple Parku nasťahuje až medzi poslednými. Uviedol, že sa to stane niekedy na začiatku jesene. Z jeho slov vyplýva, že slávnostné otvorenie Apple Parku by mohlo byť už tento rok. Pravdepodobne až po tom, čo sa tam nasťahujú všetci zamestnanci.

Tiež prezradil, že parkovisko bude zhruba kilometer od hlavného vchodu do Apple Parku. Odtiaľ budú zamestnancov odvážať pravidelne chodiace autobusy. Firma im je tiež ochotná na zdolanie tejto vzdialenosti zapožičať golfové vozíky alebo bicykle.

idownloadblog.com

Jony Ive nehodnotní budovu úplne pozitívne. Podľa jeho slov je štvorposchodová budova až príliš otvorená. Takéto otvorené priestory zrovna dva krát zvuk netlmia. Niektorým ľuďom to nemusí úplne vyhovovať, a to by mohlo zhoršiť pracovné prostredie, výkony a morálku, keďže sa zamestnanci nebudú môcť maximálne koncentrovať. Apple však verí, že zvukotesné posuvné dvere a steny by tomu mali zamedziť.

Šéf dizajnu sa tiež zmienil o prekvapivom efekte, ktorý firma nemala vôbec v pláne. Ide o zaujímavý odraz zelene v okenných tabuliach. Každopádne, všetko má svoje chyby. Záleží len na tom, kedy budú objavené a opravené.


Zdroj titulnej foto: [macrumors.com](https://www.macrumors.com/2017/05/16/apple-park-up-close/) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/26/jony-ive-apple-park/)**