Jony Ive bol povýšený na post riaditeľa designu Applu.

· 2 min read
Jony Ive bol povýšený na post riaditeľa designu Applu.

Apple v priebehu týždňa povýšil dizajnéra Jonyho Iva na novo vytvorený post "Riaditeľa designu Applu". Týmto Jony získal viac právomocí a taktiež možnosť naplno sa venovať tvorivej činnosti a designu zariadení namiesto toho, aby sa musel zaoberať navrhovaním rôznych jednotlivých komponentov. Tomu sa teraz budú venovať designéri v tíme vedenom Richardom Howarthom a Alanom Dyom, ktorí po novom zaujali starú rolu Jonyho. Obaja sa teda stali viceprezidentmi designu.

Túto správu oznámil 26.5.2015 ráno Tim Cook:

"Tím,

dnes pre vás mám vzrušujúcu novinku, o ktorú sa chcem podeliť. S radosťou vám oznamujeme, že Jony Ive je povýšený na novo vytvorenú pozíciu generálneho riaditeľa designu v Appli.

Jony je jedným z najtalentovanejších a najuznávanejších designérov svojej generácie a pod jeho menom nájdete cez 5000 designov, patentov a užitočných vzorov. Jeho nová rola je odrazom rozsahu práce, ktorú bude Apple v nasledujúcej dobe mať. Zodpovednosť za design sa u Jonyho rozšírila z hardwaru tiež k softwaru a užívateľskému rozhraniu, a tiež k vzhľadu maloobchodných predajní, nášho nového campusu a balenia výrobkov našej spoločnosti.

Design je jedným z najdôležitejších spôsobov, ako komunikovať s našimi zákazníkmi a naša povesť svetovo uznávaných designérov odlišuje Apple od všetkých ostatných spoločností na svete. Ako generálny riaditeľ designu bude Jony naďalej zodpovedný za všetok náš súčasný design a sústredí sa na nové nápady a budúce iniciatívy. Dňa 1. júna predá svoje "day-to-day" manažérske povinnosti našim novým viceprezidentom Richardovi Howarthovi a Alanovi Dyeovi.

Richard, Alan a Jony pracujú spoločne ako kolegovia a priatelia veľa rokov. Richard bol členom projekčného tímu behom posledných dvoch desaťročí, a za tú dobu prispel kľúčovými prvkami k návrhu každej generácie iPhonu, Macu a prakticky každého ďalšieho produktu Applu. Alan začal v Appli pred deviatimi rokmi v tíme MARCOM a pomohol Jonymu vybudovať UI tým, ktorý spolupracoval so softwarovými inžiniermi a má na svedomí radu prelomových projektov ako je iOS 7, iOS 8 a Apple Watch iOS.

Prosím pripojte se k môjmu blahoželaniu týmto trom výnimočne talentovaným designérom k ich novej roli v Apple.

Tim."

alt

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read