Jobsova manželka dala postaviť jeho vysnívaný dom

Jobsova manželka dala postaviť jeho vysnívaný dom

Steve Jobs je legendou. Takmer po 5 rokoch od jeho smrti sa začnali staviteľské práce na pozemku, ktorý Steve kúpil ešte v roku 1984.

Tento výnimočný človek po celé roky nemohol nájsť nábytok, ktorý by spĺňal jeho vysoké požiadavky a bol by vhodný do jeho domu. Práve preto sa Jobsova manželka rozhodla vykonať túto skvelú vec na počesť svojho nebohého manžela.

Zdroj: cultofmac.com

Vdova po Stevovi Jobsovi - Laurene Powell Jobs - sa dočkala schválenia na vybudovanie veľkého projektu v Silicon Valley, konkrétne v luxusnej časti Woodside. Ešte Steve bojoval za to, aby na pozemku s rozlohou 1602 štvorcových metrov mohol zbúrať stavbu, ktorá na ňom stála.

Bolo mu to nakoniec umožnené v roku 2011, no Stevova choroba mu už nedovolila priveľmi konať. Stihol dať zbúrať iba starý dom so 14 izbami.

Zdroj: cultofmac.com

Nové rodinné sídlo Jobsových má rozlohu 1458 metrov štvorcových a plocha s rozlohou 9 árov by mala byť určená na chov dobytka, výrobu vína a pestovanie zeleniny. Stavba bola dokončená do 600 dní od jej začatia.

Plány domu, ktorý dala postaviť Stevova manželka, obsahujú aj saunu, vírivku, štúdio na jogu, ochladzovací bazén, plavecký bazén a dva domy pre návštevy. Domčeky nesú názvy Orchard House a Vineyard House, na pozemku tiež stojí kôlňa a stodola.

Zdroj: cultofmac.com

V dome je aj niekoľko nesplnených prianí Steva Jobsa. Vieme napríklad o posuvných sklenených dverách, ktoré môžeš vidieť po kliknutí na nižšie uvedený link.

PANORAMAH VERTICAL SLIDING WINDOW

Celá táto stavba je zaujímavá, každý fanúšik Steva Jobsa sa určite teší že je dokončená.


Zdroj titulnej foto: europe.newsweek.com
Zdroj: cultofmac.com