Steve Jobs si každý deň kládol túto otázku, vy by ste mali tiež

· 1 min read
Steve Jobs si každý deň kládol túto otázku, vy by ste mali tiež

Každé ráno Steve Jobs uprene hľadel do zrkadla a pýtal sa sám seba: "Ak by bol dnes môj posledný deň, chcel by som zostať pri tom, čo teraz robím?" Túto otázku sa opýtal aj študentov Stanfordskej univerzity.

Steve Jobs bol veľmi atypická osobnosť. Bolo jedno, kde pracoval, stále presne vedel, čo chce, a stále dokázal urobiť niečo, čo ľudia chceli, či už išlo o produkt spoločnosti Apple, NeXT, alebo Pixar. Steve bol neskutočný perfekcionista, ktorý však 5. októbra 2011 prehral boj proti zákernej rakovine.

zdroj: news.com.au

Skús si položiť túto otázku aj ty a uvidíš, aká bude odpoveď. Ak bude rozdiel medzi tvojím vysnívaným a skutočným životom iba malý, potom ti môžem pogratulovať. Vo väčšine prípadov však je náš skutočný život na míle vzdialený od toho, ktorý by sme žiť chceli.

Neboj sa riskovať a robiť rozhodnutia, ktoré ťa môžu posunúť vpred. Neboj sa hrať hru, ktorú chceš, pretože jedine tak bude môcť byť odpoveď na tvoju otázku každé ráno "Áno, žijem život, ktorý chcem, žijem si svoj sen".

zdroj: en.happynation.info

Často pomáha si svoj vysnívaný život predstavovať, pokojne si môžeš zobrať papier a spísať veci, ktoré by si chcel, aby tvoj život obsahoval, a ktoré nie. Potom uvidíš, ktoré veci musíš zmeniť.


Tento článok dnes vyšiel ako náhrada za nový diel zo série "Príbehy o Stevovi Jobsovi".


Zdroj titulnej foto: appadvice.com
Zdroj: BusinessInsider.com