Jednoduchšie skenovanie QR kódov na tvojom iPhone

Jednoduchšie skenovanie QR kódov na tvojom iPhone

QR kód, divne vyzerajúca pixelovaná mozajka v tvare štvorca, ktorá ťa sprevádza takmer na na každom kroku.


S QR kódmi sa môžeš stretnúť skoro všade po celom svete. Je to jednoduchá cesta, ako sa rýchlo dostať k nejakej informácii alebo zdielať nejakú stránku. Bohužiaľ, iPhone nemá vlastnú aplikáciu na skenovanie QR kódov a práve, preto je užívateľ odkázaný na externé aplikácie. Jedna z aplikácií, ktorá ti umožní QR kódy skenovať je aplikácia Google Chrome.
V poslednej aktualizácii aplikácie Google Chrome je umožnené používateľom skenovať QR kódy.

Ako využívať skenovanie s aplikáciou Google Chrome:

1. Z App Storesi nainštaluj Google Chrome app na tvoj iPhone alebo iné iOS zariadenie, pokiaľ máš už máš nainštalovanú uisti sa, že je nainštalovaná aj jej najnovšia verzia.

2. Z home screenu tvojho iPhone stiahni hornú lištu a do spotlight search baru napíš "qr" a hneď sa ti zobrazí možnosť "Scan QR Code", ktorú následne zvolíš.

Zdroj: osxdaily.com

3. Po dotyku na "Scan QR Code" sa ti otvorí QR skener zakomponovaný v Google Chrome aplikácii a môžeš začať so skenovaním všetkých QR kódov sveta.
Zdroj: osxdaily.com

Ďaľšia možnosť ako sa dostať ku QR skeneru je využitím 3D touchu. 3D Touch na ikonu Google Chrome ti otvorí externé menu, ktoré obsahuje možnosť "Scan QR Code".

Zdroj: osxdaily.com

Záleží už len na tebe, ako užitočné to pre teba bude a ako často skenuješ QR kódy.


Zdroj titulej foto: [cnet.com](https://cnet1.cbsistatic.com/img/Swags4FwIVT9VybikX1CPcxPvxU=/1600x900/2016/06/09/ee22360e-5bc1-4f37-9b8f-c4a6f1ed2e18/chrome-app-ios-logo.jpg) **Zdroj: [osxdaily.com](http://osxdaily.com/2017/03/11/scan-qr-codes-chrome-iphone/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+osxdaily+%28OS+X+Daily%29)**