Jedna z najväčších príležitostí, ktorú mohol Apple využiť s 3D Touch technológiou

· 1 min read
Jedna z najväčších príležitostí, ktorú mohol Apple využiť s 3D Touch technológiou

I keď sa v posledných dňoch môže zdať, že sa točíme okolo 3D Touch až príliš, ide čisto o náhodu (ibaže by nešlo). Táto technológia v sebe však skrýva veľký potenciál a do budúcna toho ešte bude mať čo ponúknuť.

I keď sa vývojári snažili implementovať túto novinku kdekoľvek to je možné, potrebné alebo šikovné, stále sa nájdu miesta, kde si to okolnosti priam pýtajú. Niekde menej, niekde ako soľ. Ako sa hovorí, viac hláv, viac kapusty, a preto, keď sa 3D Touch konečne stal skutočnosťou, ľudia z celého sveta začali rozmýšľať, kde všade by ešte Apple mohol zabodovať.

Tí, čo niekedy vlastnili Android budú možno vedieť, o čom hovorím. Samotní systém alebo nadstavba nemusia byť zlé, ale keď príde "custom rom", používatelia vždy zajasajú nad rozšírenou funkcionalitou. Takáto rom totiž pridá nové možnosti, ktorými systémové nastavenia obohatí.

Podobná vec sa stala i teraz, kedy YouTube kanál ConceptsiPhone zverejnil video, na ktorom ukazuje, ako Apple trošku "mrhá" potenciálom novo predstaveného 3D Touch. Tento koncept pochádza od Rana Avniho a jeho nápad je jednoduchý. Rád by videl využitie tlakového displeja i pri kontrolnom centre. To by fungovalo tak, že pri zvýšení tlaku napríklad na ikonku Wi-Fi by ste boli schopní hneď si vybrať, na ktorú sieť sa chcete pripojiť.

Samozrejme by sa tento nápad dal posunúť ešte ďalej, napríklad pri silnejšom stlačení Wi-Fi by ste sa dostali priamo do nastavení. Akokoľvek je už aj toto skvelý nápad a my dúfame, že sa Apple nechá poučiť a do budúcnosti sa dočkáme obdobnej funkcie.

Samozrejme prikladáme aj spomínané video