Je odolnejší iPhone SE alebo iPhone 6s?

Je až neskutočné, koľko správ už vyšlo vo všetkých svetových médiách o novom iPhone SE od Apple. Áno, je fakt dobrý, no je odolnejší než jeho starší brat iPhone 6s? To sa dozvieš nižšie.

Zdroj: trustedreviews.com

IPhone SE konkuruje 6s-kovému radu iPhonov komponentmi, no video, ktoré vytvorilo SquareTrade, nám ukáže, že iPhone SE rozhodne odolnejší nie je.

Smartfón ponorili do vody. V hĺbke 1,5 metra sa iPhone SE po minúte vypne, no iPhone 6s sa v rovnako hlbokej vode vypne až po pol hodine. Vyskúšaný bol tiež iPhone 6s Plus, ktorý sa vypol po 10 minútach a už sa ho nepodarilo naštartovať.

Zdroj: computerbild.de

Ďalší test bol zameraný na pád z výšky asi 2 metre. IPhone SE dopadol so svojím sklom veľmi zle, popukalo, čo je pochopiteľné, no dokonca sa oddeľovalo od tela mobilu. Pri iPhone 6s a 6s Plus síce sklo tiež popraskalo, no neoddeľovalo sa. Tiež boli, samozrejme, obité hrany smartfónov, čo sú ale len kozmetické chybičky.

Posledná skúška bola tlaková. IPhone SE v tomto teste vydržal tlak približne 11,03 barov, iPhone 6s až 11,72 barov. Pri tlaku 12,27 barov vyzeral iPhone SE hrozne a iPhone 6s sa začal ohýbať.

Video si pozrieš po kliknutí na odkaz:
VIDEO: TESTY iPhonu SE, 6s & 6s Plus


Zdroj titulnej foto: macrumors.com
Zdroj: macrumors.com

Daška Vanková

Daška Vanková

Apple = ❤️