Jailbreak pre iOS 9 je vonku! + návod

Keď finálny iOS 9 zavítal na veľkú časť zariadení v septembri, veľa z nás čakalo na to, kedy sa objaví Jailbreak. Chvíľu na to však prišiel iOS 9.0.1, potom 9.0.2, a preto to mali tímy, zaberajúce sa touto problematikou ťažké.

Predtým sme tu mali iOS 8.4.1, ktorý bol posledným z rady osem. Ten bol vydaný i za účelom znemožnenia jailbreaku. Známemu tímu "Pangu" sa však podarilo rôzne "patche" obísť a používatelia sa mohli znova tešiť. iOS 9 ale mal byť ťažký oriešok. Apple sa znova snažil odstrániť všetky možné chyby a cestičky, ktoré by umožňovali zariadenia odomknúť.

Jeden vývojár však už 10.9. zavesil na YouTube video, kde demonštroval iPhone s jailbreakom na iOS 9. Tento používateľ však neprezradil, ako sa ku výsledku dopracoval, a tak sme my, smrteľníci stále iba čakali.

Ďalej sme mohli byť svedkami šialenej ponuky, ktorú vyhlásil tím ZERODIUM. Ten apeloval na verejnosť, že ktokoľvek naruší (cháp jailbreakne) iOS 9, dostane od nich milión dolárov.

No a máme tu polovicu októbra a už spomínaný tím Pangu prekvapil a vydal funkčnú verziu iOS 9. Jailbreak sa nazýva Pangu 9 a je určený pre iOS 9, 9.0.1 a 9.0.2. Zatiaľ je však dostupný iba pre Windows a pre tieto zaríadenia.

iPhone 6s/6s Plus/6/6 Plus/5s/5c/5/4s
iPad 4/3/2
iPad mini 4/3/2/1
iPad Air 2/1
iPod touch 6/5

Ak by ste mali vážny záujem o jailbreak na iOS 9, pozrite si nasledujúce video. Upozorňujeme však, že portál thinkapple.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za potenciálne poškodenie či znefunkčnenie Vašeho zariadenia

Ak to s jailbreakom myslíte vážne, určite sa s nami neskôr podeľte v komentároch, ako ste dopadli. Samozrejme, v momentálnej fáze sa tu nenachádza veľa tweakov, a tak je tento krok otázny.

Viktor Šmidák

Viktor Šmidák

Zaujímam sa o svet technológií, snažím sa na veci pozerať objektívne.