Jailbreak na iOS 10 - Ako to s ním vyzerá a dočkáme sa ho vôbec?

· 1 min read
Jailbreak na iOS 10 - Ako to s ním vyzerá a dočkáme sa ho vôbec?

Oficiálne vypustenie iOS 10 je už čoskoro tu a my sme sa stále nedočkali Jailbreaku na posledné verzie tohto operačného systému. IOS 9.2 ani 9.3 zatiaľ neboli prelomené a fanúšikom Jailbreaku tak zostáva jedine čakať. Naposledy sme sa tešili ešte v marci, keď skupina Pangu vypustila Jailbreak na iOS 9.1.

Aj napriek tomu, že posledné verzie zatiaľ prelomené neboli, už spomínaná skupina Pangu, ktorá patrí k dvom najpopulárnejším jailbreakovým tímom, v týchto chvíľach usilovne pracuje na iOS 10.

Sami ale tvrdia, že "nad budúcnosťou Jailbreaku visí veľký búrkový mrak" a nevedia, ako to ďalej bude. Spoločnosť Apple predstavila v roku 2015 nové zabezpečenie SIP (System Integrity Protection), ktoré používa macOS. Predpokladá sa, že niečo podobné čaká aj nový iOS 10. To znamená, že Jailbreak prechádza do ťažkého obdobia. Tento systém je vysoko prepracovaný a zabraňuje aj zdatným užívateľom s oprávnením manipulovať so súbormi a priečinkami v iOS.

zdroj: phonearena.com

Máme však aj dobré správy. Ľudia z Pangu sú aj napriek týmto problémom stále optimistickí a snažia sa "desiatku" prelomiť. Údajne sa im dokonca podarilo prelomiť iOS 10 Beta 1 pre vývojárov, čo následne demonštrovali na konferencii MOSEC v Číne konanej pred týždňom. Nanešťastie, diery, pomocou ktorých sa Pangu podarilo iOS 10 prelomiť, vývojári z Apple okamžite zaplátali.

Nám zostáva jedine čakať a dúfať, že sa Pangu podarí systém prelomiť a budeme si môcť užívať výhody Jailbreaku. Skôr ako po jesennom oficiálnom predstavení iOS to ale pravdepodobne nebude.


Zdroj titulnej foto: youtube.com

Zdroj: phonearena.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read