Jailbreak na Apple Watch? Možno už čoskoro.

Už pred nejakým časom sa vývojárovi menom Comex podarilo na hodinkách spustiť webový prehliadač. Prehliadanie bolo síce nepraktické, ale to nebolo dôležité. Omnoho dôležitejšie bolo, že dokázal na Apple Watch spustiť svoj vlastný kód a tak ukázal možný budúci jailbreak. Tentoraz však zašiel Jailbreak tým ešte ďalej.

Apple v pondelok na WWDC predstavil nový operačný systém pre hodinky watchOS 2, ktorého hlavnou novinkou bol beh aplikácii priamo na hodinkách bez závislosti na iPhone. Nadšenie vývojárov však ustúpilo vo chvíli, kedy sa dozvedeli, že síce môžu vývyjať aplikácie, ktoré budú bežať na hodinkách, ale nemôžu používať vlastné uživateĺské rozhranie a sú nútení používať to, ktoré im ponúka WatchKit.

Trojica známych developerov, konkrétne Steve Troughton-Smith, Saurik a Adam Bell však dokázali hodinky od Applu hacknúť a vďaka tomu mohli využívať vlastné používateľské rozhranie a vytvoriť skutočne vlastné aplikácie pre Apple Watch. Navyše sa im podarilo získať pristúp k rozhraní SceneKit a dokázali tak vyrendrovať na obrazovke hodiniek svoj vlastný 3D objekt tak, ako môžete vidieť na videu.

SceneKit je len príklad a trojica tvrdí, že bude možné prispôsobiť akékoľvek UI framework. technické detaily by sme sa mali dozvedieť v čase, keď na trh príde watchOS 2, čo sa stale niekedy na jeseň. Developeri sú síce stále iba na začiatku, avšak pomaly svitá nádej na Jailbreak Apple Watch. Čo myslíte, dočkáme sa ho?

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou