Izrael predstavuje Cormoral, lietajúce auto z budúcnosti

Izrael predstavuje Cormoral, lietajúce auto z budúcnosti

V poslednom čase sa akoby roztrhlo vrece s novými technológiami. Nieje preto divu, že každý sa snaží robiť niečo, aby k tejto ére prispel. Výnimkou nieje ani Izrael, ktorý po 15 ročnom vývoji predstavuje svoje lietajúce auto.

Zdroj: Grapevine

14 miliónov dolárov, 15 rokov vývoja, hmotnosť 1,5 tony a maximálna rýchlosť 185km/h.

Aj takto by sa dalo opísať nové lietajúce auto, ktoré k nám mieri z Izraelu a nesie meno "The Cormorant". Toto auto taktiež popisujú ako obrovský dron, schopný nosiť ľudí. Až po 15 rokoch vývoja, bolo auto schopné prejsť cez danú drahú úplne samo a to v novembri roku 2016. Auto dokáže uniesť až 500kg živej váhy a maximálnu rýchlosť vie potiahnuť až na úctyhodných 185km/h.

Vývojári z Urban Aeronautics veria, že auto bude slúžiť na záchranu ľudí v nedostupných terénoch, alebo bude pomáhať armáde.

"Len si predstavte mesto ľahnuté popolom, poprípade evakuované mesto alebo mesto, kde nieje možný bezpečný pohyb z dôvodu vojny alebo chemických útokov. Vy tam pošlete auto, ktoré nepôjde po zemi ale po vzduchu a evakuuje všetkých ľudí."

Povedal Rafi Yoeli CEO & Founder Urban Aeronautics

Auto sa začalo vyvíjať už v roku 2001, kedy Rafi prenajal obrovský hangár práve na vývoj tohto obrovského dronu. Tento dron vznikol za účelom toho, že auto nemá obrovské vrtuľe, takže nehrozí poškodenie budov v prípade nízkych budov. Auto taktiež vďaka tejto výhode môže lietať medzi budovami.

Zdroj: Wired UK

Autu ešte chýba ešte doladiť veľa chýb aby bolo schopné výjsť na trh, avšak firma sa domnieva, že sa tak môže stať už v roku 2020. Na to aby auto mohlo už konečne vyraziť na trh, taktiež potrebujú patentovať jeho 39 technológii. Yoeli ku koncu rozhovoru pridal krátku uštipačnú poznámku

Obávam sa, že konkurencia bude trošku moc uchvátená z nášho dronu.


Zdroj: Reuters
Zdroj titulného obrázku: i-HLS