iWork, iMovie a GarageBand sú odteraz zadarmo úplne pre všetkých

iWork, iMovie a GarageBand sú odteraz zadarmo úplne pre všetkých

Kancelársky balík iWork, editor videí iMovie a hudobná aplikácia GarageBand sú odteraz zadarmo úplne pre každého a to pre obe platformy macOS a iOS.

Doteraz platilo, že si musel mať Mac alebo iOS zariadenie kúpené roku 2013 alebo neskôr ak si chcel tieto aplikácie mať zadarmo. Situácia sa zmenila a odteraz sú iWork, iMovie a GarageBand bezplatné pre každého.


Zdroj: 9to5mac.com


Niektorých užívateľov miatlo, že prečo si nemohli tieto aplikácie stiahnuť bezplatne aj keď si kúpili Mac alebo iOS zariadenie roku 2013 a neskôr. Vždy sa jednalo o prípad že zariadenie bolo kupované z druhej ruky, čiže neboli prvými majiteľmi. Bezplatne si ich teda mohol stiahnuť len prvý majiteľ zariadenia, ktorý si to zariadenie aktivoval a nastavil na ňom svoje Apple ID.

Odteraz sú zadarmo pre všetkých. iWork dostal s príchodom macOS Sierra zaujímavú funkciu, ktorú poznáme z Google Docs - na jednom dokumente môže prostredníctvom Internetu pracovať viacero ľudí naraz. Apple zrejme chce aby iWork kráčal s dobou a prerazil na trhu, ale bude to mať ťažké v konkurencii Google Docs a MS Office. Navyše, iWork nie je dostupný pre Windows, Android a ani Linux, je len pre macOS a iOS. Situáciu čiastočne zachraňuje webová verzia na icloud.com.

iWork tvorí trojica Pages (náhrada za MS Word), Numbers (náhrada za Excel) a Keynote (náhrada za PowerPoint). Odteraz si ich môžeš spolu s iMovie a GarageBand stiahnuť zadarmo z (Mac) App Store.

Zdroj titulnej foto: giga.de
Zdroj: macrumors.com