iTunes 12.4 prinesie drobné dizajnové zmeny

· 2 min read
iTunes 12.4 prinesie drobné dizajnové zmeny

Diskusie o novej, prepracovanej verzii iTunes sa internetom šíria od februára, keď zmenu naznačil Eddy Cue. Eddy presne nešpecifikoval, akých zmien sa dočkáme, no vďaka portálu MacRumors a uniknutým informáciám vám prinášame prvý pohľad na aktualizovanú verziu tejto hudobnej knižnice. Nič prevratné však nečakajte.

Zdroj: macrumors.com

Zmeny sa týkajú hlavne sidebaru, čiže bočnej lišty. Tá má v novej verzii iTunes uľahčiť prepínanie medzi rôznymi kategóriami obsahu, ako napríklad nedávno pridané, interpreti, albumy a podobne.

Nad týmto panelom sa bude nachádzať rolovacie okno, ktoré nám umožní výber z rôznych typov médií ako hudba, filmy, TV a ďalší obsah uložený v iTunes. Niečo podobné sa nachádza aj v súčasnej verzii iTunes, no nie v podobe rolovacieho okna. Užívateľ bude mať naďalej možnosť skryť kategórie médií, ktoré nepoužíva často.

Zdroj: macrumors.com

Ďalšie drobné zmeny môžeme vidieť v základnom menu a v mini prehrávači. Menu bolo jemne zjednodušené a po novom záložka “View” umožní užívateľovi prispôsobiť si obsah jeho iTunes. Zmeny majú hlavne uľahčiť prácu s knižnicou.

Aj keď ide o zmeny menšie, je pravdepodobné, že iTunes 12.4 poteší množstvo užívateľov. Dočkať by sme sa ho mali v priebehu niekoľkých týždňov, pravdepodobne ešte pred WWDC.

Zdroj: macrumors.com


Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj titulnej fotografie: imore.com