7 úžasných generácií iPodu nano

· 3 min read
7 úžasných generácií iPodu nano

Miluješ hudbu? Najlepšou voľbou pre teba je iPod nano!
Celú kolekciu svojej hudby môžeš mať neustále pri sebe v krásnom prístroji od najlepšej značky na trhu.
Tak poď, nahliadneme spolu do elegantnej histórie tohto prístroja.

1) Prvá generácia

Prvý iPod nano od Apple vážil neuveriteľných 42 gramov. Kapacity prvého prehrávača boli 1, 2 a 4 GB a jeho telo bolo z bieleho alebo čierneho plastu. Zaujímavosťou je, že pri pripojení k počítaču nebolo potrebné inštalovanie iTunes.

Zdroj: latimesblogs.latimes.com

2) Druhá generácia

V ďalšej generácii iPodu nano nastalo zopár zmien. Hlavnou zmenou bolo hliníkové telo a viacero farieb prehrávačov. Tiež sa zvýšili pamäťové kapacity na 2, 4 a 8 GB. Tu už bola potrebná nainštalovaná aplikácia iTunes.

Zdroj: ifixit.com

3) Tretia generácia

Prehrávač tretej generácie umožnil aj prehrávanie videí, a to vďaka väčšiemu displeju. Telo bolo taktiež z hliníka a vo viacerých farbách. Predával sa s kapacitami 4 a 8 GB.

Zdroj: ifixit.com

4) Štvrtá generácia

V štvrtej generácii iPodu nano sa už páni v Apple mierne pohli v kapacite a predávali sa v 8 a 16 GB verzii. Obe verzie boli vyrobené v rovnakých farbách, a to boli - strieborná, čierna, fialová, modrá, zelená, žltá, oranžová, červená a ružová.

Zdroj: lesterchan.net

5) Piata generácia

Na rozdiel od štvrtej generácie je v piatej generácii iPodu nano lesklé hliníkové telo a väčší displej. Súčasťou bola aj kamera na natáčanie videa, bez možnosti robenia statických snímok. Vyrábal sa s kapacitou 8 a 16 GB a vo farbách: čierna, modrá, strieborná, fialová, zelená, žltá (len v Apple Store), oranžová, ružová a červená.

Zdroj: everymac.com

6) Šiesta generácia

Tento model mal na zadnej strane sponu na pripnutie k odevu. Kapacita je 8 a 16 GB a k dispozícii je v 7 farbách - v modrej, svetlo šedej, tmavo šedej, zelenej, ružovej, zlatej a červenej (len v Apple Store).

Zdroj: macworld.com

7) Siedma generácia

Tento model prináša Bluetooth, ktorý sa dá využiť pri Bluetooth slúchadlách alebo Bluetooth reproduktore. Vyrába sa 16 GB verzia a vo farbách - strieborná, purpurová, ružová, žltá, zelená, modrá, červená.

Zdroj: support.apple.com

ZAUJÍMAVOSŤ

Internetová stránka ArsTechnika.com iPod nano 1. generácie podrobila crash testu. Redaktori si naň sadli, 4-krát ho vyhodili z auta, ktoré šlo rôznymi rýchlosťami, 2-krát ho prešli autom a nakoniec ho vyhodili z výšky cca 3 metre. Displej bol zničený, no iPod stále prehrával hudbu. Zničiť sa im ho podarilo až hodom z výšky približne 12 metrov.


zdroj titulnej foto: blog.buymytronics.com
zdroj: crutchfield.com