iPhony s krajším OLED displejom od Samsungu? Apple zrejme opustí LCD

· 1 min read
iPhony s krajším OLED displejom od Samsungu? Apple zrejme opustí LCD

Samsung so svojimi smartfónmi Galaxy a iPhony od Apple patria medzi odvekých rivalov. Okrem toho, že snažia navzájom predbiehať v predajoch (v čom je Apple podstatne lepší), často na seba narážajú v rôznych reklamách a snažia sa toho druhého potopiť. Boli sme tiež svedkami viacerých súdnych sporov o patenty.

Aj napriek tomu sú však Apple a Samsung stále významní obchodní partneri a navzájom sa potrebujú. Apple si od Samsungu kupuje procesory a v budúcnosti sa k nim pravdepodobne pridajú aj OLED displeje. Tie sú na svete už dlhší čas, avšak do povedomia sa dostali až vďaka Samsungu a jeho vlajkovým lodiam Galaxy.

Pokiaľ by sa LCD displeje v iPhonoch zmenili na OLED, malo by to hromadu výhod. Tá najväčšia, zdá sa, spočíva v krajších a výraznejších farbách. Zároveň by sa pravdepodobne zvýšila výdrž telefónu, keďže OLED displeje sa môžu pýšiť nižšou spotrebou. Náklady na ich výrobu sú však podstatne vyššie ako pri LCD displejoch, čo je možno dôvod, prečo Apple s jeho zavedením do svojich iPhonov váha.

Otázka teda zostáva, kedy a či vôbec sa OLED displejov v iPhonoch dočkáme. Apple totiž stále pracuje na vývoji svojich LCD displejov, ktoré používa už od iPhonu 4. Je teda nepravdepodobné, že by svoju snahu len tak zahodil. Analytik z KGI Ming-Chi Kuo si myslí, že iPhonu s OLED displejom sa dočkáme až okolo roku 2018.

zdroj: http://www.phonearena.com/