iPhone 13 Pro Max vyniká v testoch batérie nad novými aj starými modelmi

iPhone 13 Pro Max vyniká v testoch batérie nad novými aj starými modelmi

Youtuber, ktorý sa už roky zaoberá Applom menom Mrwhosetheboss si ako každý rok zobral všetky iPhone modely ktoré Apple aktuálne predáva a testuje ich v rôznych oblastiach ako je výkon alebo batéria. Tohtoročný test však ukázal výnimočné výsledky pri 13 Pro Max, ktorý porazil všetku konkurenciu.

Všetci recenzenti sa tento rok zhodli že hoci o tom Apple až toľko na evente nehovoril, batérie v rade 13 sú oproti tým v 12 naozaj citeľne lepšie. Môže za to nový efektívnejší procesor a jemne zvýšená hrúbka telefónu čo znamená aj o niečo väčšiu batériu.

13 Pro vydržal v záťažovom teste takmer 10 hodín, čo je podľa testera najvyššia výdrž, akú kedy zaznamenal na hocijakom telefóne. Apple pritom bol vždy známy svojimi pomerne slabými batériami v iPhonoch.

Poďme už ale k testom.

Nieje asi žiadne prekvapenie že posledný skončil iPhone SE, pričom jeho výdrž batérie bola iba 3 hodiny a 38 minút. iPhone 11 nebol o moc lepší, 4 hodiny a 20 minút. Okrem rekordného výsledku iPhone 13 Pro Max prekvapil aj iPhone 13 mini, ktorý minulý rok všetci kritizovali za slabú výdrž baterky, keď s výdržou 6 hodín a 26 minút porazil iPhone 12 o 32 minút.

iPhone 13 dosiahol 7 hodín a 45 minút, iPhone 13 Pro dosiahol 8 hodín a 17 minút. Nestala sa tak kuriozita z minulého roku, kedy klasická 12 mala vyššiu výdrž ako 12 Pro.

Ako posledný sa v teste vypol a teda vyhral iPhone 12 Pro Max po čase 9 hodín, 52 minút.

Ak by ste chceli vidieť ako test prebiehal, môžete vo videu nižšie alebo priamo na Youtube.