iPhone SE druhej generácie už v auguste?

iPhone SE druhej generácie už v auguste?

Nie všetci používatelia, či už iPhonov alebo iných smartfónov, majú radi "lopaty". Tých je na trhu požehnane a Apple sa rozhodol, že spraví malý, 4-palcový smartfón v štýle iPhone 5S, avšak s vnútornosťami vtedy aktuálnych iPhonov 6s a 6s Plus. Dočkali sme sa teda A9 čipu a 2 GB RAM, avšak displej zostal bez podpory 3D Touch.

Dnes na blogu iGeneration sa objavila nová informácia z neznámeho zdroja, že druhá generácia iPhone SE by mohla byť predstavená už na konci augusta.


Zdroj: staticworld.net


Druhá generácia by sa mala dočkať SoC zo súčasného iPhone 7 - A10X Fusion, čiže tak ako prvý iPhone SE bol v podstate zmenšený iPhone 6s, tak druhá generácia malého jablčného smartfónu by mohla byť v podstate zmenšená verzia iPhone 7. Fotoaparát zrejme nebude duálny, ten zostane exkluzívne pre veľký iPhone 7 Plus a pravdepodobne aj pre údajne chystaný iPhone 8. Dôvodom nemusí byť len nutnosť priestoru v smartfóne, ktorého malý iPohone SE fakt moc veľa nemá, ale mohol by ohroziť predaje značne drahšieho Plus modelu, lebo určite veľa ľudí by chcelo malý, šikovný telefónik s fotoaparátom z Plus modelu. A medzi nich patrím aj ja.

Otázna je dôveryhodnosť zdroja, nakoľko nie je uvedený, len sa hovorí o "novom zdroji informácii", ktorý si zrejme nepraje byť zverejnený. S výnimkou iPhone 4s z roku 2011, ktorý bol predstavený v októbri a prvým iPhone SE predstavenom v marci 2016 boli totiž všetky iPhony predstavené v júni na WWDC alebo na tradičnom evente v septembri.

Známy analytic z KGI Securities, Ming-Chi Kuo, v novembri 2016 povedal, že v prvej polovici roku 2017 nebude predstavený žiadny nový iPhone SE, avšak neprezradil, ako to bude s druhým polrokom. Teoreticky je ale možné, že nový iPhone SE bude predstavený, vzhľadom k tomu že podľa mnohých dohadov Apple nestíha s vývojom očakávaného iPhone 8. Niektoré zdroje hovoria, že Apple v očakavanej "osmičke" integruje Touch ID pod displej, iné zas že bude na zadnej strane telefónu a niektoré dokonca tvrdia, že snímač odtlačkov prsta nahradí iná technológia, hovorí sa o rozoznávaní tvári.

Touch ID funguje perfektne a bolo za ním mnoho práce na vývoji, vďaka ktorému máme presný snímač odtlačkov ktorý zosníma prst aj v rôznych uhloch a taktiež netreba prst ťahať po čítačke, tak ako je to v mnohých Android smartfónoch, proste stačí prst priložiť a je to.

Apple uviedol, že roku 2015 predal 30 miliónov 4-palcových iPhonov. Bola by skutočne škoda, keby Apple túto radu iPhonov "uzavrel", nakoľko sa samotný Apple vyjadril, že malé iPhony sú veľmi populárne. Osobne dúfam, že neskončia ako MacBook Air - aj keď sú už technicky zastaralé, stále sa dobre predávajú a Apple teda nie je nútený ich radikálne vylepšiť.

Nuž uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Podľa teba, bude nový iPhone SE predstavený už v auguste?

Zdroj titulnej foto: ytimg.com
Zdroj: macrumors.com