IPhone SE: Otázky a odpovede, ktoré ťa môžu zaujímať

Už to bude takmer mesiac, čo spoločnosť Apple predstavila nový iPhone SE. Odvtedy sme ti na ThinkApple priniesli viacero zaujímavostí o tomto štvorpalcovom výkonnom dele. Možno sa aj ty rozhoduješ, či si iPhone SE kúpiť, a stále ti v hlave víri mnoho otázok. Portál Phonearena.com sa rozhodol na tie najčastejšie odpovedať.

Ide o jediný moderný štvorpalcový smartfón na trhu. Aké sú nevýhody malého displeja?

Menší displej so sebou, samozrejme, nesie rad nevýhod. Hranie hier, pozeranie filmov a videí a tiež surfovanie po internete je menej pohodlné. Treba mať na pamäti, že iPhone SE je v prvom rade kompaktný telefón a v tom spočívajú jeho výhody aj nevýhody.

Aké je to prejsť z veľkého displeja iPhonu 6 a 6S na štvorpalcový?

Treba byť úprimný. Prechod z 4,7- alebo dokonca 5,5-palcového iPhonu nie je jednoduchý. Tvoje ruky aj mozog si za nejaký čas používania zvyknú na väčšiu obrazovku a menší mobil ti potom v rukách pripadá ako nejaká hračka. Preto môže nejaký čas trvať, kým si na ovládanie zvykneš.

Môže sa iPhone SE prehrievať viac vzhľadom na malý displej?

Nie, veľkosť obrazovky by namala vplývať na jeho zahrievanie.

5S alebo SE?

Na túto otázku nie je celkom jednoduchá odpoveď. Pokiaľ máš dosť peňazí, iPhone SE je určite správna voľba. Ak si ale chceš pozrieť kompletné porovnania, odporúčame prebrázdiť Google.

Ako je na tom batéria v porovnaní s konkurenčnými smartfónmi?

Pri ľahšom až strednom používaní by ti batéria mala vydržať celý deň. Ako môžeš vidieť na porovnaní portálu PhoneArena.com, iPhone SE je na podobnej, ak nie lepšej úrovni ako ostatné telefóny.

zdroj: phonearena.com

Bude mi stačiť 16 GB verzia? Nie je cena 579 € za vyššiu pamäť trochu prestrelená?

Ja osobne by som do 16 GB iPhonu nešiel. 64 GB verzia je určite lepšia investícia. Na druhej strane, záleží od toho, ako budeš mobil využívať. Mal by si si sám skúsiť vyrátať, koľko pamäte na svoje súbory potrebuješ. A tiež, či ti tých 100 eur stojí za neustále stresy spôsobené plným úložiskom.


Zdroj titulnej foto: theverge.com
Zdroj: phonearena.com

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen