iPhone 7 príde kvôli malej hrúbke o 3,5 mm jack na slúchadlá

· 2 min read
iPhone 7 príde kvôli malej hrúbke o 3,5 mm jack na slúchadlá

Spoločnosť Apple je známa tým, že rada stenčuje svoje produkty. Niekoľkokrát na to už doplatila, napríklad pri telefóne iPhone 6, ktorý trpel kauzou bendgate, alebo inak povedané ohýbaním. Práve preto je iPhone 6s od svojho predchodcu hrubší aj napriek tomu, že má menšiu batériu: je vyrobený z odolnejšieho materiálu. Pre tých, ktorí si mysleli, že v Apple konečne dostali rozum a namiesto stenčovania produktov pod rozumnú hranicu ponúknu lepšiu batériu alebo vyššiu odolnosť, však máme zlé správy. Už nedávno sme vás informovali o 2 patentoch, vďaka ktorým môže byť nový iPhone ešte tenší. Viac si môžete prečítať tu. Vyzerá to však, že Apple chce zájsť ešte ďalej.

Podľa informácií zo servera macotakara by mal iPhone 7 prísť o klasický 3,5 mm jack na pripojenie slúchadiel alebo reproduktorov, ktorým disponovali všetky iPhony od prvej generácie. Dôvodom má byť to, že zariadenie bude také tenké, že sa jack jednoducho do jeho tela nevojde.

Všetky slúchadlá sa teda budú musieť pripájať buď cez Bluetooth, alebo Lightning konektor. Apple tak posilní predaj bezdrôtových slúchadiel Beats a vyťaží z 3-miliardovej akvizície ešte viac. V prípade, že máte svoje staré slúchadlá s 3,5" konektorom typu jack, budete si musieť dokúpiť redukciu z 3,5" konektora jack na Lightning. Takisto ostatní výrobcovia budu nútení začať vyrábať verziu slúchadiel s Lightning konektorom alebo aspoň pribaliť redukciu do obalu.

Čítajte tiež: Bude takto vyzerať iPhone 7?

V redakcii nám napadá otázka, čo robiť v prípade, ak budete chcieť telefón nabíjať a zároveň počúvať hudbu? Nie každý má bezdrôtové slúchadlá a napríklad ja si neviem predstaviť vymeniť svoje "Marshally" za Bluetooth Beats.

A čo si myslíte vy? Privítali by ste tenší iPhone alebo by ste sa radšej dočkali lepšej batérie a klasického konektora na slúchadlá?

Čo by ste viac uvítali na iPhone 7?
Tenšie telo
Lepšiu batériu a klasický 3,5" jack
Poll Maker

Zdroj: http://www.macotakara.jp/blog/rumor/entry-28639.html