iPhone: Predaje znovu narastajú!

· 2 min read
iPhone: Predaje znovu narastajú!

Predaj iPhonov opäť rastie v USA a v Európe, iPhone prekonáva v predajnosti Samsung S7 a iPhone SE je vo viacerých krajinách najpredávanejší telefón. Toľko v skratke na úvod.

Nie, nebudeme vás zaťažovať číslami, percentami, tabuľkami. :-) Posledný prieskum ukázal, že rast predajov iPhonov znova rastie v krajinách, ktoré sú pre Apple najvýznamnejšie, okrem Číny.

Z tejto najľudnatejšej krajiny sveta (1,3 mld.) idú menej dobré správy, medziročný pokles predaja je tam o necelé 2 %. Tu je Apple s predajom za národnými gigantmi ako Huawei či Xiaomi, ktorí sa snažia dobýjať aj európske trhy. Keď však neberieme do úvahy značku, ale jednotlivé telefóny, tak 6s/6s plus prekonávajú v predajnosti aj Huawei Mate 8, P9, Xiaomi RedMi Note 3 alebo Mi 5!

V USA iPhone 6s/6s plus predbehol v predajnosti Samsung Galaxy S7/S7 Edge. IPhone SE bol najpredávanejší smartfón napríklad na britskom trhu, predbehol aj staršieho brata 6s.


Zdroj: 9to5mac.com


I keď je v očiach verejnosti menšie znepokojenie nad novým iPhonom 7 kvôli špekuláciám z nedostatočnej "inovácie" oproti radu 6, sú predpoklady na ďalší nárast predajnosti aj v druhej polovici tohto roku. Prečo?

Určite ste sa dočítali, že väčšina majiteľov svoje iPhony meniť nebude, lebo sú pre nich dostatočne výkonné. No zaujímavé je, že takmer polovica užívateľov iPhonov v USA a Číne vlastní iPhone 5s alebo starší. Čo znamená, že predajnosť nového modelu nemusí byť vôbec taká zlá. A navyše, keď príde na trh nový iOS 10, je možné, že nebude podporovať staršie modely alebo jednoducho nebude so svojím hardvérom stíhať.

Čo sa dá očakávať po nástupe nového iPhonu 7? Nebudeme už špekulovať, kedy to bude, lebo termínov v poslednej dobe je neúrekom. Cena nového modelu bude určite vysoká a pre užívateľov bude zaujímavé sledovať, ako spadnú ceny modelov 6/6s/6s Plus alebo SE.


Zdroj titulnej foto: [idownloadblog.com](http://s3.amazonaws.com/digitaltrends-uploads-prod/2014/05/apple-store.jpg) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2016/08/10/apple-ios-market-share-q2-2016-kantar/)**