IPhone pre Indiu by mal mať tlačidlo navyše

· 2 min read
IPhone pre Indiu by mal mať tlačidlo navyše

India sa preslávila hlavne pre svoje absurdné filmy pochádzajúce z indického Hollywoodu, Bollywoodu. Okrem tohto výstredného pôsobenia na filmovej scéne ale vystupuje normálne, a tak zvyšok sveta zaskočila správa, že iPhone pre indický trh bude musieť obsahovať tlačidlo navyše.
Zdroj: cultofandroid.com

No a o aké tlačidlo by malo ísť? Nový zákon v Indii hovorí o tom, že každý telefón kúpený od roku 2017 musí mať v sebe akýsi "panic button". Tento návrh vznikol za účelom ochrany žien. Pôvodne malo ísť o fyzické tlačidlo, nakoniec možno ale nebude problém ani softvérová úprava.

"Technológie sú výhradne určené na zlepšenie ľudského života. Preto som sa rozhodol, že od prvého januára 2017 sa nebudú predávať žiadne telefóny bez tohto tlačila a od prvého januára 2018 by mali mať všetky mobily vybavené aj zabudovaným GPS," povedal minister komunikácie a informačných technológií Ravi Shankar Prasad.

Dokument podpísaný ministrom ďalej spomína, že telefóny bez možnosti núdzového volania po stlačení čísla 5 alebo 9 na numerickej klávesnici nebudú v Indii predajné.
Zdroj: apple.com

Ak bude takéto núdzové volanie aktivované, signál bude vyslaný do najbližšej bezpečnostnej zložky. Viac informácií ale poskytnutých nebolo, a tak to vyzerá tak, že zatiaľ ide o projekt v počiatočnej fáze.

Apple už podobnú funkciu v podobe určitého núdzového tlačidla má, no toto riešenie nie je pre Indiu vyhovujúce. Spoločnosť sa teda bude musieť vynájsť a danú požiadavku implementovať.

India je pre korporáciu veľký trh, a tak si nemôže dovoliť tento zákon jednoducho ignorovať. Bude zaujímavé sledovať ďalší vývoj situácie, ako aj to, ako si s výzvou poradia ostatní výrobcovia.

Zdroj titulnej foto: wordpress.com
Zdroj: 9to5mac.com