iPhone pravdepodobne príde o SIM kartu ako ju poznáme

· 1 min read
iPhone pravdepodobne príde o SIM kartu ako ju poznáme

Apple je priekopníkom v rôznych oblastiach. Jednou z nich je aj oblasť SIM kariet. Apple prvý prišiel so štandartom microSIM a neskôr aj nanoSIM. Nakoniec minulý rok začala spoočnosť k Celular verziám iPadu dávať do balenia aj Apple SIM. Po jej vložení ste si mohli vybrať operátora a balík služieb priamo v iPade. Neskôr ste tiež mohli z akéhokoľvek dôvodu prejsť k inému operátorovi, napríklad keď začal ponúkať výhodnejší balík. Teraz sa zdá, že niečo podobné sa Apple chystá urobiť aj pri iPhone

Podľa dostupných informácii Apple už teraz rokuje nielen s operátormi, ale aj s výrobami konkurenčných smartphonov o novom štandarte menom e-SIM. Takéto karty by boli vstavané priamo v telefónoch a uživatelia by k ním nemali prístup. Voľba operátora by potom prebiehala rovnakým spôsobom ako v prípade Apple SIM. Je tiež pravdepodobné, že by si použivatelia mohli preniesť svoje doterajšie telefónne číslo.

Apple sa snaží presvedčiť operátorov z celého sveta, teda aj tých naších. Takisto chce Apple presvedčiť aj Samsung, HTC a iných výrobcov telefónov aby prešli na tento štandard. Vytvorenie nového štandardu však tvrá nejaký ten čas a preto sa s ním pravdepodobne stretneme najskôr pri iPhone 7. Dovtedy budeme vo svojom iPhone ešte nejaký čas vídať "klasickú" SIM kartu.