iPhone od HTC je realitou

· 2 min read
iPhone od HTC je realitou

iPhone patrí medzi najúspešnejšie a najpredávanejšie telefóny súčasnosti. So sebou to nesie jednu veľkú výhodu a tou je, že zisky, ako aj hodnota spoločnosti stále rastú. Bohužiaľ, s tým prichádza aj jedna obrovská nevýhoda. Kopírovanie. Firiem, čo kopírujú známy dizajn iPhonu by sme nespočítali na prstoch 50 ľudí. Zvyčajne ide o neznáme čínske spoločnosti, no raz za čas sa pritrafí aj náhodne podobný telefón od veľkého výrobcu.

V tomto prípade hovoríme o HTC. Taiwanci si povedali, že musia prísť s niečím novým nečakaným, a tak pravdepodobne vznikol HTC One A9. Tento Taiwanský gigant bol doteraz zástancom pekných celohliníkových smartfónov a išlo mu to. Veľa recenzentov ho dokonca označuje za najkrajší Android smartfón. No, ale keďže predaje HTC klesajú a predaje iPhonu rastú, spoločnosť si povedala, že skúsia iný dizajn. Rozlúčiť sa teda môžeme s BoomSound reproduktormi, ktoré patrili medzi najlepšie, ak nie najlepšie reproduktory na telefónoch. Tiež dáme zbohom zaoblenej zadnej strane zariadenia, vďaka ktorej padol telefón do ruky o čosi lepšie.


HTC One M9

Namiesto toho prichádza smartfón podobný tomu, čo môžeme vidieť pri Apple. Dva viditeľné pásy pre anténu na zadnej strane, vyčnievajúca šošovka fotoaparátu alebo duálny blesk v tvare kruhu.


HTC One A9 je akási zlatá stredná cesta medzi iPhonom 6s a iPhonom 6s Plus

Aj napriek vonkajšej podobe sa vo vnútri odohrali zmeny. Dočkáme sa tu napríklad väčšej kapacity batérie, 2 150mAh (to bude mať za následok mierne hrubšiu konštrukciu oproti 6s-ku, konkrétne o 0.2mm),13 megapixelového fotoaparátu alebo, ako tvrdí samotný HTC, najkvalitnejší zvukový výstup zo slúchadiel v oblasti smartfónov.

A cena? Tí, čo vlastnia Android a sú s ním spokojní, no páči sa im vzhľad iPhonov budú po novom One A9 pokukovať. Cenovka zariadenia sa totiž zastavila na príjemných 400 dolároch. Za tú cenu síce dostanete kópiu, no je to kópia od renomovaného výrobcu, za ktorú sa nebudete musieť hanbiť.

Ak zbadáme takýto klonu, obyčajne sa jedná o čínskeho výrobcu. Krok, ktorý urobil HTC je odvážny a bude zaujímavé sledovať, ako sa mu bude dariť. Určite to nebude "iPhone killer", no verím, že si v niektorých vreckách nájde uplatnenie.