iPhone možno tento rok ponúkne 256 GB variant vďaka Samsungu

· 1 min read
iPhone možno tento rok ponúkne 256 GB variant vďaka Samsungu

Tvoj telefón o chvíľu môže mať toľko pamäte ako bežný počítač. Všetko to má na svedomí Samsung, ktorý predstavil nové pamäťové čipy do telefónov s kapacitou neuveriteľných 256 GB, ktoré využívajú štandard UFS 2.0. Ten ponúka takmer dvojnásobné rýchlosti čítania v porovnaní s klasickým SATA 3 SSD diskom v počítači. Konkrétne sa hranica zastavila na úrovni 850 MB/s. Rýchlosti zápisu sú o niečo pomalšie, ide o 250 MB/s. Keď si však väčšina notebookov poradí s približne polovičnou rýchlosťou zápisu a osminovou rýchlosťou čítania, je jasné, že je tento čip to najlepšie, čo na trhu aktuálne nájdeme. Pamäť tiež podporuje 45 000 IOPS, čo je viac ako dvojnásobok oproti predchádzajúcemu čipu, ktorý je použitý v iPhone 6s.

zdroj: idownloadblog.com

Samsung sa vyjadril, že plánuje veľmi agresívne zvyšovať kapacity a výkon nielen pamätí v smartfónoch, ale aj klasických SSD diskov. Vysoká kapacita ponúkne dostatok miesta na uloženie 4k videa, na ktoré sa tiež bude dať rýchlo pristupovať vďaka USB 3.0 rozhraniam.

Samsung už začal s produkciou a je pripravený nasadiť ich v globálnom meradle. Znamená to, že by teoreticky nemal byť problém použiť tieto čipy v iPhone 7, ktorý by mal byť predstavený na jeseň tohto roku. Myslím, že by sa tak mohlo stať. Nie kvôli vysokej kapacite, ale kvôli odstráneniu tej najnižšej (16 GB), ktorá je v dnešnej dobe naozaj smiešna.

Zdroj titulnej foto: enganget.com
Zdroj: enganget.com