Vytratí sa 16GB iPhone v ďalšej generácií?

· 1 min read
Vytratí sa 16GB iPhone v ďalšej generácií?

Za posledné roky sa toho veľa zmenilo. Mobilné telefóny, predtým slúžiace iba ako prostriedok komunikácie či už na volanie, SMSkovanie alebo MMSkovanie zastúpili smartfóny. S týmito novodobými pomocníkmi toho zvládneme oveľa viac.

Smartfóny nahradili staré, veľké telefóny, MP3ky, poznámkové bloky, počítače, v niektorých prípadoch televízory či dokonca s nimi môžete ovládať aj klimatizáciu. Samozrejme, s týmito všetkými možnosťami navyše rastie aj dopyt po energií a úložnom priestore. Prvý menovaný problém je kapitola sama o sebe, my sa teraz pozrieme na problém druhý a tým je pamäť.

Dnes v mobiloch nosíme hromadu informácií. Či už je to hudba, fotky z dovolenky, videá našich ratolestí, filmy na dlhé chvíle, seriály... Jednoducho, všetko možné. Apple o tom vie a preto ponúkol v minulom iPhone 5s tri pamäťové varianty. Tými sú 16GB, 32GB a 64GB.

Keď ale prišiel na trh iPhone 6 a 6 Plus, výrobca vynechal 32GB verziu. Namiesto nej ju nahradil 128GB. Táto zmena nie je nejaká radikálna, nedá sa ani povedať, že zlá, ale Apple by v budúcej verzií iPhonu mohol nahradiť terajšiu najnižšiu 16GB verziu 32GBovou. Aspoň tak tvrdia zdroje, ktoré ďalej informujú o možnej dohode medzi Samsungom a Apple. V minulosti už Samsung zásoboval Apple pamäťovými čipmi, až dokým sa údajne nezhodli na cene.

Pri zachovaní ceny by bolo navýšenie zo 16 na 32GB štedré gesto. Predsa len, dnes už len málokomu stačí základná verzia a keď zoberieme do úvahy, že po prvom zapnutí už máte k dispozícií iba niečo okolo 11.8GB, Apple by urobil dobré rozhodnutie. Ďalší iPhone by tu mal byť už o dva mesiace, konkrétne v septembri a nám teda neostáva nič iné iba čakať a dúfať, že základný model s vyššou kapacitou pamäte sa stane skutočnosťou.