iPhone 8 vraj ponúkne vďaka novému biometrickému senzoru Touch ID v obrazovke

· 2 min read
iPhone 8 vraj ponúkne vďaka novému biometrickému senzoru Touch ID v obrazovke

Aj napriek tomu, že sa novej generácie iPhone dočkáme až na jeseň tohto roka, tak sa už teraz začínajú vynárať špekulácie o jeho nových funkciách. Tie by mali byť tentokrát po dlhšej dobe konečne revolučnejšieho charakteru a to aj z toho dôvodu, že sa jedná o iPhone k okrúhlemu 10. výročiu.

Najnovšie sa rozpovedal o novom modeli jabĺčného telefónu z Curpertina aj rešpektovaný analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities, ktorý už viackrát správne predpovedal mnoho vlastnosti Apple produktov ešte pred ich predstavením. Podľa neho sa dočkáme nového Touch ID, ktorý bude zakomponovaný priamo v displeji zariadenia. Navyše je podľa neho možné, že sa neskôr tohto senzoru dočkáme aj pri iPadoch.

zdroj: iDonwloadBlog

Nový snímač odtlačkov prstov znamená taktiež nový optický senzor. Ten je podľa analytikov zatiaľ len vo fázi vývoja a nie je isté či sa všetko podarí tak, aby sa mohol objaviť už pri ďalšej generácii iPhone. Netreba zabúdať, že Apple má na túto technológiu skutočne viacero patentov a teda sa nemusí jednať o tabu.

Navyše podľa pána Kua Apple pracuje taktiež pokročilej technológii snímania a rozpoznávania tváre v telefóne. Tá by mala fungovať na úplne odlišnom princípe ako všetky odteraz. Mala by byť rýchla, presná a čo je najlepšie, tak by mala fungovať skutočne za rôznych podmienok, vrátane tmy.

Minimalizovala by sa tak nutnosť používania odtlačku prsta natoľko, že v ďalekej budúcnosti úplne odpadne nutnosť ho mať v telefóne. Treba však povedať, že sa jedná skutočne len o dohady a nič z toho sa nemlže stať. Minimálne zmenený koncept Home Buttonu je však pri ďalšej generácii očakávaný. Uvidíme, čo nám najhodnotnejšia spoločnosť na svete prinesie.

zdroj: Apple.com


Zdroj titulnej foto: iDownloadBlog
Zdroj: Engadget