iPhone 8 ponúkne skener dúhovky na odomknutie

· 1 min read
iPhone 8 ponúkne skener dúhovky na odomknutie

Skener dúhovky nie je vo svete techniky žiadna prevratná novinka, už dlhšie sa objavuje vo svete notebookov, kde spolupracuje so službou Windows Hello a posledný rok ju implementuje aj Samsung do svojich vlajkových lodí. Najnovšie informácie však hovoria, že by sme sa podobnej technológie mali dočkať aj v novom iPhone.

Ten by mal ponúknuť skener dúhovky zabudovaný nad displejom. Táto nová vychytávka bu slúžila na overenie totožnosti používateľa a telefón by tak bolo možné odomknúť jednoduchým pohľadom. Spolu s Touch ID by sa tak vytvoril úžasný ekosystém pre overenie totožnosti a v prípade, že by mal majiteľ telefónu napríklad mokré ruky by nemusel zdĺhavo zadávať kód.

zdroj: BGR.com

O implementácii skeneru dúhovky do telefónu z Curpertina sa špekuluje už od roku 2014, no potom sa po tejto funkcii zľahla zem a objavila sa až teraz, keď má na trh prísť revolučný iPhone 8, alebo aj iPhone X, ako ho niektoré zdroje označujú.

Ten by mal okrem skeneru dúhovky ponúknuť aj bezdrôtové nabíjanie, nový dizajn ktorého súčasťou by mal byť displej s minimálnymi rámikmi, odstránenie tlačidla na prednej strane, alebo aj vylepšenú kameru a klasicky vyšší výkon. Predstavený by mal byť už túto jeseň spolu s ďalšími dvoma modelmi, iPhonom 7s a 7s Plus.


Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com
zdroj: macrumors.com