iPhone 8 definitívne na trhu už v septembri. Cena však príliš nepoteší

iPhone 8 definitívne na trhu už v septembri. Cena však príliš nepoteší

Firma J.P. Morgan, analytici pracujúci pre spoločnosť Apple, prichádza s najnovšími novinkami čo sa týka iPhonu 8, jeho cenou a príchodom na trh.

Každý z nás, kto každý rok nedočkavo sleduje všetky "leaky" (úniky) o najnovšom iPhone určite vie, že predstavenie a následný predaj iPhonu 8 mal byť oneskorený. Príčinou mala byť oneskorená dodávka OLED displejov.

bgr.com

Analytici z J.P. Morgan tvrdia, že nový iPhone bude predstavený už v septembri, ale taktiež že sa bude predávať v obmedzených množstvách. To má za následok vyššie spomínaná oneskorená dodávka OLED displejov.

Vďaka komplikáciám v septembri prídu na trh zhruba 2 milióny najnovších iPhonov.

To, že nové mašinky sa budú predávať už v septembri je pre nás dobrá správa, avšak ich cena nie je. Predpokladaná predajná cena totižto vzrástla na $1100, čo rozhodne nie je žiadna sláva.

youtube.com

Cez tisíc eur za mobil je mierne "prepísknuté". Ak si zoberieme cenu iPhonu 7, ktorý funguje skvelo a porovnáme ho s novo prichádzajúcim modelom, bude nám za to ten cenový rozdiel stáť? Ak si zoberieme, že sme ešte len pred rokom kúpili iPhone 7 za 700 eur, tento rok necháme na novom mobile tisícku, ako to pôjde ďalej? 1200, 1500, 2000 eur?

Budete si kupovať najnovší iPhone? Ste ochotní zaň dať viac ako tisíc eur?


Zdroj titulnej foto: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/04/17/iphone-8-no-touch-id/) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/19/oled-iphone-8-sept-unit-sales-asp-jp-morgan/)**