IPhone 7 vs Samsung Galaxy S7 - Veľký test fotoaparátov

· 2 min read
IPhone 7 vs Samsung Galaxy S7 - Veľký test fotoaparátov

IPhone bol vždy považovaný za jeden z najlepších smartfónov na fotenie. Spoločnosť Apple si to dobre uvedomuje, a preto na svojich fotoaparátoch stále pracuje. Nový iPhone 7 Plus priniesol skvelý 12-megapixelový fotoaparát s dvoma objektívmi. Ako si ale poradí so svojou veľkou konkurenciou Samsungom Galaxy S7?

Ideálne podmienky

Za jasného slnečného svetla sú rozdiely vo fotografiách naozaj minimálne. Oba smartfóny fotia nádherné zábery. Galaxy S7 však ponúkne o niečo sýtejšie a kontrastnejšie farby než iPhone 7.

Ostrosť fotografií

Aj ostrosť fotografií je v oboch prípadoch skvelo zvládnutá. Aj keď pri lepšom pohľade to vyzerá tak, že Galaxy S7 je o niečo ostrejší. Pri priblížení fotografie je ale, samozrejme, nový iPhone 7 Plus s jeho teleobjektívom a optickým zoomom výrazne ostrejší.

Portréty

Veľká výhoda teleobjektívu nového iPhonu sa ukazuje pri fotografovaní portrétov. Perspektíva je totiž bližšie k ľudským očiam a výsledok tak pôsobí o niečo menej skreslene.

Rozdielna clona

Clonové číslo iPhonu 7 je f/1.8, zatiaľ čo Galaxy S7 má f/1.7. Pri objektívoch pritom platí, čím menšie clonové číslo, tým viac svetla sa na snímač dostane a spôsobí to lepší vzhľad rozostrených miest na fotografii. Reálny rozdiel je však popravde minimálny. V tomto prípade má ale iPhone o niečo lepšie farby.

Autofokus

IPhone 7 je oproti Galaxy S7 pozadu pri autofokuse, teda automatickom zaostrovaní. Samsung predstavil extrémne rýchly autofokus, na ktorý sa, bohužiaľ, iPhone 7 nechytá.

Dynamický rozsah

Dôležitou vecou pri fotení je aj dynamický rozsah. Galaxy sa s ním vyrovnáva o niečo lepšie, takže v rozlične osvetlených podmienkach sú odlesky a farby lepšie.

Horšie svetelné podmienky

Veľký posun zaznamenal iPhone 7 pri fotografovaní za horších svetelných podmienok. Nočné zábery sú vďaka tomu výrazne lepšie, ako to bolo pri 6S. Na druhej strane, Galaxy S7 sa darí aj tak o niečo viac. Môžeš si všimnúť väčšie detaily, ktoré smartfón zachytil.

Verdikt

Čo teda povedať na záver? Kamera v iPhone 7 je výrazne lepšia než v jeho staršom súrodencovi. Čo sa porovnania so smartfónom od Samsungu týka, v ideálnom svetle sú zábery veľmi porovnateľné. Hlavná výhoda iPhonu 7 spočíva v jeho duálnom fotoaparáte. Napríklad zoom je vďaka tomu oveľa lepší. Tu ale výhody iPhonu končia. Autofokus, dynamický rozsah a zhoršené svetelné podmienky sú miesta, v ktorých vedie najnovší Galaxy radu S. Latku totiž nastavil poriadne vysoko a iPhonu sa ju nepodarilo prekonať.


Zdroj titulnej foto: youtube.com
Zdroj: businessinsider.com