Čerstvé informácie o dizajne iPhonu 7. Nečakaj žiadne veľké zmeny

· 2 min read
Čerstvé informácie o dizajne iPhonu 7. Nečakaj žiadne veľké zmeny

Pre každého, kto sa teší na nový dizajn pripravovaného iPhonu 7, nemáme veľmi dobré novinky. Podľa správy zverejnenej na portáli MacRumors sa bude pripravovaný iPhone podobať terajšiemu modelu 6S.


Nepredpokladá sa, že by firma Apple plánovala predstaviť svoju novú vlajkovú loď medzi smartfónmi skôr ako v septembri tohto roka. Aj napriek tomu sa však postupne objavujú prvé náznaky toho, čo by sme v novom zariadení mohli očakávať a na čo sa máme pripraviť.

MacRumors je presvedčený, že konštrukcia iPhonu 7 by mala pripomínať aktuálny model. Až na dve zmeny.

zdroj: i-cdn.phonearena.com

Prvou z nich je vyčnievajúca zadná kamera iPhonu 6S. Podľa všetkého by sa mala tohto dizajnového "nedostatku" firma Apple zbaviť a smartfón by obsahoval kameru v jednej rovine s telom telefónu. Do sveta sa dokonca dostali správy o tom, že by sme sa mohli dočkať duálneho fotoaparátu.

Čítaj tiež: Takto by mali vyzerať fotky z duálneho fotaparátu v iPhone 7

Ďalšou veľkou zmenou by mohlo byť odstránenie anténových pásov na zadnej strane. Tieto pásy podľa mnohých nepridávajú iPhonu na kráse a spoločnosť sa tým pokúsi o čistejší celokovový dizajn. Bohužiaľ, anténových pásov po stranách smartfónu sa zrejme tak skoro nezbavíme.

zdroj: i-cdn.phonearena.com

Dávnejšie sme informovali o tom, že by mal iPhone prísť aj o 3,5 mm jack a jedným z dôvodov by mohlo byť zmenšenie hrúbky. Zdroj portálu MacRumors nič podobné nespomína, takže je tu stále šanca, že hudbu z iPhonu 7 budeme môcť počúvať aj cez klasický konektor na slúchadlá. Rovnako tak neuvádza, ako to bude s hrúbkou smartfónu.

zdroj titulnej fotky: technobuffalo.com
zdroj: macrumors.com