iPhone 7 sa k nám pomaly blíži. Do médií unikol jeho náčrt

· 1 min read
iPhone 7 sa k nám pomaly blíži. Do médií unikol jeho náčrt

S rôznymi viac či menej pravdivými informáciami o iPhone 7 sa v poslednom čase akoby roztrhlo vrece. Najnovším prírastkom do týchto "únikov" sa pridáva aj údajný náčrt budúcej vlajkovej lode spoločnosti Apple.

Náčrt sa objavil na francúzskej stránke NWE a obsahuje vodoznak twitterového účtu @onleaks, ktorý v minulosti prišiel s viacerými zaujímavými informáciami a fotografiami údajného iPhonu 7. Samozrejme, vodoznak nemusí byť pravý. Takže, čo vlastne dokážeme z na prvý pohľad nenápadnej skice vyčítať?

zdroj: nowhereelse.fr

Celková veľkosť iPhonu sa zdá nezmenená. Bohužiaľ, nevidíme pohľad na smartfón z boku, teda nedokážeme vyčítať hrúbku a potvrdiť tak fámy o odstránení klasického 3,5 mm konektora jack.

Zmena oproti aktuálnemu modelu nastáva hlavne pri výreze na fotoaparát. Ten je o niečo väčší, čo by mohlo znamenať väčší kamerový senzor. Výrez je zároveň posunutý o niečo viac k hrane. Môže to znamenať práve príchod toľko omieľanej duálnej kamery. Ak by to ale bola pravda, dočkali by sme sa ho asi len pri väčšom modeli iPhonu 7 Plus.

Z takej jednoduchej skice je ťažké vydedukovať ďalšie dizajnové zmeny, na ktoré sa môžeme tešiť. Celkový tvar, rozmery, ako aj zaoblené hrany vyzerajú ako totožné s iPhonom 6 a 6S, čo by potvrdilo slová známeho analytika Ming-Chi Kua. Ten tvrdil, že v v dizajne iPhonu 7 neočakáva žiadne atraktívne inovácie.

Ako to celé dopadne a či je táto informácia pravdivá, sa zrejme uvidí až o štyri mesiace, keď (predpokladáme) Apple predstaví nový iPhone 7.


Zdroj titulnej foto: techinsider.io
Zdroj: 9to5mac.com