iPhone 7: Prečo by firma Apple odstraňovala slúchadlový jack?

· 2 min read
iPhone 7: Prečo by firma Apple odstraňovala slúchadlový jack?

Kontroverzný ťah, ale priniesol by zopár benefitov.

Zdroj:twitter.com

Na základe 2 uniknutých návrhov na kryt ďalšej hračky od Apple vieme, že firma sa chystá v septembri zbaviť 3.5 mm základného firemného portu. Povzbudzuje užívateľov k adopcii slúchadiel s "Lightning portom".

Ale prečo by to technologický gigant robil?

Tenší dizajn
Najvšeobecnejšie vysvetlenie pre takú radikálnu zmenu v podaní Apple je nielen to, že jack zaberá veľký priestor v "podvozku" zariadenia, ale aj bráni firme uberať na šírke mobilov.

Neoverené informácie naznačujú, že nový iPhone bude tenší o 1 mm, ale odstránenie portu otvára brány na budúce veľkostné redukcie.

Avšak svetovo najtenší smartfón, Čínou vyrobený Vivo X5 Max, je hrubý iba 4.75 mm, a napriek tomu tam nájdeme 3.5 mm jack.

Väčšie obrazovky
Odobratie tej "maličkosti" nie je kompletnou nutnosťou na tenší dizajn, skôr zabezpečí väčšie obrazovky.
TechRadar poukazuje na to, že technické vybavenie obrazovky a slúchadlový jack nejdú vždy pokope v niektorých smartfónoch a vo väčšine prípadov jack končí tam, kde začína obrazovka. Ak by sa iPhone zbavil toho portu, to by prinieslo možnosť celoplošného displeja. Fáma, ktorá sa šíri internetom, napovedá o odstránení "home button", čo by iPhonu zariadilo displej od jedného konca až po druhý.

Lepšie reproduktory
Uniknuté fotografie krytov napovedajú, že Apple použije miesto vyčlenené pre slúchadlový port na posilnenie iPhonu s dvojakou reproduktorovou výbavou. Momentálne majú iPhony mono-audio výstup, ale podľa špekulácií Forbes zmenšená verzia zvukovej výbavy na iPade Pro by predstavovala "zlepšené externé audio" a riešením je možno práve prechod na "Lightning port".

Čo sa týka krytov, oba majú výrezy na základni zariadenia, čo naznačuje, že vylepšená zvuková sústava môže byť na ceste.

Zdroj titulnej foto: thinkapple.sk
Zdroj: theweek.co.uk