iPhone 7 ponúkne nové pamäťové varianty a väčšiu batériu

· 1 min read
iPhone 7 ponúkne nové pamäťové varianty a väčšiu batériu

Aj napriek tomu, že od predstavenia iPhone 6s ubehla ešte iba krátka doba, tak sa už začínajú v plnom prúde objavovať prvé detaily o iPhone 7, jeho nástupcovi. Najnovšie informácie hovoria o nových pamäťových verziách a tiež o väčšej batérii.

Firma Apple by mala v iPhone 7 ponúknuť 256 GB variant, ktorý by mal byť určený pre skutočných fajnšmekrov. Nie je však známe, či sa dočkáme odstránenia 16 GB verzie, alebo rovno 4 pamäťových verzií.

V tom druhom prípade by to však znamenalo, že by sme mali mať 3 veľkosti iPhonov, každá by mala byť dostupná v 4 farbách a v 4 veľkostiach úložiska. Na výber by tak zákazníci pri kúpe mali až zo 48 variantov jablčného telefónu.

Ten istý zdroj tiež hovorí o tom, že by sme sa konečne mali dočkať väčšej batérie. Konkrétne sa hovorí o kapacite 3 100 mAh vo verzii Plus. Musíme však podotknúť, že väčšia batéria nemusí nutne znamenať väčšiu výdrž.

Ako dobrý príklad môže poslúžiť iPhone 6s Plus, ktorý má menšiu batériu ako iPhone 6 Plus (2 750 mAh oproti 2 915 mAh), ale aj napriek tomu prekonáva svojho predchodcu. Na svedomí to má energicky efektívnejší procesor a ďalšie súčiastky.

Lepšia batéria je prinajmenšom matná vidina dobrej výdrže, ktorá používateľom iPhonov tak veľmi chýba. Bude zaujímavé sledovať, ako bude iPhone 7 vyzerať a čo skutočne ponúkne.