iPhone 7 Plus, Galaxy S8, alebo One Plus 5, ktorý má lepší fotoaparát?

· 2 min read
iPhone 7 Plus, Galaxy S8, alebo One Plus 5, ktorý má lepší fotoaparát?

Ak ste profesionálny fotograf, tak máte svoju zrkadlovku a nezaujíma vás fotoaparát na vašom mobile, či áno? No, nás bežných smrteľníkov, ktorí nie sme "profíci" vo fotení to rozhodne zaujíma. Preto je pre väčšinu ľudí fotoaparát druhou najdôležitejšou položkou pri výbere nového telefónu. Tou prvou je samozrejme dizajn.

Každopádne, na trhu sú smartfóny s takými perfektnými fotoaparátmi, že modely, ktoré vyjdú o pár rokov budú možno konkurovať aj klasickým zrkadlovkám.

cnet.com

Poďme sa spolu pozrieť 3 vlajkové lode troch rôznych spoločností, ktoré nám priniesli mobily s riadne "nabúchanými" objektívmi. Samozrejme, Apple nesmie chýbať.

Zástupcom Applu je iPhone 7 Plus, ktorý je zo svojim duálnym objektívom a stabilizáciou obrazu zatiaľ najlepším predstaviteľom firmy. Obe šošovky majú rozlíšenie 12 megapixelov. Prvá má svetelnosť f/1,8 - plní funkciu bežného objektívu. Druhá so svetelnosťou f/2,8 nám umožňuje dvojnásobný optické priblíženie (zoom), bez akejkoľvek straty na kvalite.

androidcentral.com

Ďalším súťažiacim je model OnePlus 5, ktorý má tiež ako predstaviteľ Applu duálny fotoaparát, avšak chýba stabilizácia obrazu. Prvý objektív má svetelnosť f/1,7 a 16 megapixelov. Druhý má až 20 megapixelov a svetelnosť f/2,6.

Tretím finalistom je podľa očakávaní Samsung Galaxy S8 so stabilizáciou obrazu. Pýši sa 12 megapixelovým fotoaparátom a svetelnosťou f/1,7.

Kanál GSMArena na YouTube zverejnil video, v ktorom všetky tieto 3 mašinky porovnáva.

Ak ste uvažovali o kúpe mobilu najmä kvôli fotoaparátu, tak verím, že vám toto video pomôže sa rozhodnúť, ktorý si vybrať.


Zdroj titulnej foto: [youtube.com](https://www.youtube.com/watch?v=fkRWg21HOF0) **Zdroj: [youtube.com](https://www.youtube.com/watch?v=SMI2uMpzKUA)**