IPhone 7 Plus a jeho duálna kamera. Ide o revolúciu?

· 2 min read
IPhone 7 Plus a jeho duálna kamera. Ide o revolúciu?

Pravda je, že iPhone 7 rozhodne nie je prvým smartfónom s duálnym fotoaparátom. Túto technológiu však posúva oveľa ďalej a dovolíme si tvrdiť, že svojich androidových predchodcov v mnohom zatieni. Nakoniec, posúďte sami.

HTC ONE M8, ktorý bol predstavený už v roku 2014, disponoval dvomi objektívmi. Tu si dovolíme citovať portál androidcentral.com: „HTC One 8 má dva foťáky, ale stále fotí nahovno.“
Aby sme boli presní, nejde naozaj o dva objektívy, skôr o jeden objektív a jeden senzor hĺbky obrazu. Napriek tomu, že ponúkol množstvo nastavení a filtrov, výsledné fotky skutočne za veľa nestáli.

Zdroj: computerworld.com

Naopak LG G5 a LG V20 sa viac zameral na rozšírenie zachytiteľného obrazu, čo sa zdá o niečo praktickejšie. Sekundárny objektív však využíva výhradne ako doplnkový. Využiteľný je pri fotení veľkolepých výhľadov na krajinu, no napríklad v tme je takmer nepoužiteľný.

Zdroj: gsmarena.com

Azda najefektívnejšie spomedzi Android zariadení využíva duálny fotoaparát Huawei P9 a Huawei Honor 8. Ten disponuje dvomi 12-megapixelovými objektívmi, pričom jeden z nich sníma farby a druhý, monochrómový, zachytáva odtiene a detaily. Práve vďaka tomuto objektívu je možné na Huawei zachytiť pozoruhodné čiernobiele fotky. Hoci toto zariadenie sníma aj hĺbku (depth of field), je celkom ľahké zmiasť ho oblými hranami či priehľadnými materiálmi.

Zdroj: androidheadlines.com

IPhone 7 Plus
Takže, čo nové a odlišné prináša iPhone? Využíva síce rovnaký 12-megapixelový fotoaparát ako predošlý model, pridáva k nemu však druhú šošovku s dvojitým optickým zoomom. To znamená, že iPhone dokáže fotiť s dvojnásobným priblížením bez zníženia kvality obrazu. Prospeje to takisto digitálnemu zoomu, ktorý siaha až k desaťnásobnému priblíženiu. Je pravda, že nedokáže zoomovať ako hybrid Samsung Galaxy S4 Zoom, no ten sa kvôli svojmu dizajnu a nepraktickosti nestretol ani zďaleka s takými vrelými reakciami ako iPhone. Vyzerá to tak, že firma Apple síce nepriniesla na trh novinku, no dokázala posunúť technológie konkurenta ďaleko za ich hranice. A my jej za to tlieskame.
Zdroj: mic.com

Zdroj: mic.com
Zdroj: mic.com
(Fotografie pochádzajú zo zahájenia NFL a ich autorom je David Klutho. Na Twitteri ich zdieľala stránka Sports Illustrated)

--- Zdroj článku: [androidcentral.com](http://www.androidcentral.com/how-iphone-7-plus-dual-camera-different-android-cameras) Zdroj titulnej fotografie: [wccftech.com](http://wccftech.com/iphone-7-renders-dual-camera/)