iPhone 7 na ceste! Čo všetko o ňom dodnes vieme?

· 3 min read
iPhone 7 na ceste! Čo všetko o ňom dodnes vieme?

Mnoho netrpezlivých fanúšikov spoločnosti Apple dlho čaká na ich najnovší model - iPhone 7. Patríte k nim?

Už je to len pár mesiacov do plánovaného odhalenia budúcej vlajkovej lode Applu. Prichádza práve včas pre Cupertino, spoločnosť, ktorá nedávno zažila svoj prvý medziročný pokles tržieb za viac ako 10 rokov. Predaj iPhone tiež klesá. Novinka to môže všetko zvrátiť!

Čím si môžme byť istí?

S najväčšou pravdepodobnosťou sa priaznivci dočkajú ich budúcej mašinky v septembri. Avšak Apple zvažuje skoršie uvoľnenie iPhonu 7 - a to už počas letných prázdnin! Bol by to spôsob, ako zabrániť potenciálnemu medziročnému poklesu predaja, vzhľadom na to, že predaje iPhone 6s stále klesajú.

Taktiež je pravdepodobné, že bude vydaný v dvoch veľkostiach. Pomôže to Applu získať si zákazníkov, ktorí chcú "polotablet", ale aj tých, ktorí chcú menšiu verziu.

Zdroj: digitalspy.com

Domnievame sa, že bude fungovať na iOS 10. Apple aktualizuje svoj mobilný operačný systém každý rok, a to vždy krátko pred vydaním najnovšieho iPhonu. Čo znamená, že iOS 10 by mala vyjsť už čoskoro.

Konečne sme sa dočkali! Bude rýchlejší než ktorýkoľvek z jeho predchodcov. Bude ho totiž poháňať A10 procesor budúcej generácie.

Akých zmien dizajnu sa máme obávať?

Existuje veľa domnienok, že sa Apple zbaví portu na slúchadlá!

Aktuálne používa štandardný 3,5 milimetrový konektor.
Hrúbka iPhonu je teda limitovaná hrúbkou konektora, čo môže mať za následok jeho úplné odstránenie. To by ho mohlo spraviť užším o niekoľko milimetrov.

Zdroj: businessinsider.com

Piper Jaffray, analytik Gene Munster, si tiež myslí, že Apple by mohol odstrániť tradičné tlačidlo Home a zväčšiť tak displej.
Hovorí:
"Ako mnohí špekulovali, pridanie 3D Touch môže poskytnúť šancu, ako odstrániť tlačidlo Home pre dosiahnutie väčšieho displeja alebo naopak celkové zmenšenie mobilu. Prekážkou by mohol byť Touch ID, ktorý je súčasne integrovaný v tlačidle Home. Apple by musel premiestniť Touch ID na bok mobilu, aby mohol zrušiť tlačidlo Home.
Avšak na potvrdenie tejto teórie neexistujú žiadne dôkazy."

Čo bude nové?

Konektor pre slúchadlá aj tlačidlo Home budú preč (možno). Ale čo Apple pridá?

Apple analytik z Gene Munster usúdil, že Apple by mohol použiť zafír na obrazovke iPhone 7, čo sa povráva relatívne dlho. Firma už používa zafír na obrazovke v niektorých modelov Apple Watch. Zafír je extrémne tvrdý, takže táto zmena by mohla pomôcť zlepšiť odolnosť voči nárazu alebo pádu.

Zdroj: bgr.com

Taktiež sa objavili správy, že Apple možno využije OLED displej v budúcich iPhonoch. Nevieme s určitosťou povedať, či už pri iPhone 7 alebo až prípadnom iPhone 8.

Životnosť batérie je kľúčový faktor pre takmer každý smartphone na trhu. Je to jedna z najpravdepodobnejších oblastí možného zlepšenia, pretože je schopná pritiahnuť viac zákazníkov. Kto by si chcel nabíjať mobil častejšie keď nemusí, však?

Jedna z najdivokejších teórií o iPhone 7 hovorí, že bude vodotesný. iPhone 6s je výrazne odolnejší voči vode, ako predchádzajúce modely - jeden YouTuber dal pod vodou 2 mobily na celú hodinu, aby to dokázal! Vyvolalo to špekulácie, že iPhone 7 bude propagovaný aj vďaka vodotesnosti.

Zdroj: iphone7buzz.com

Vylepšená kamera?

Každý rok je kamera iPhonu aktualizovaná, tohto roku by to mohlo byť výraznejšie. Kolujú fámy, že iPhone 7 bude mať fotoaparát s duálnym objektívom, s cieľom zlepšiť kvalitu fotografií.

Nebude zase až taký iný!

Okrem týchto zmien sa neočakáva, že iPhone 7 bude vyzerať inak. Koniec koncov, môže to byť len lepší iPhone 6s bez konektora pre slúchadlá.

V roku 2017 bude 10. výročie iPhone a šíria sa zvesti, že Apple predstaví radikálny redizajn pre túto príležitosť - odstránenie rámu na prednej strane. Taktiež podľa agentúry Bloomberg môže mať iPhone v roku 2017 bezdrôtové nabíjanie.


Zdroj titulnej foto: piueconomia.com

Zdroj: businessinsider.com