iPhone 7 možno prinesie podporu ovládania mokrými prstami

· 1 min read
iPhone 7 možno prinesie podporu ovládania mokrými prstami

Japonská firma Japan Display, jeden z dodávateľov LCD panelov pre Apple, predstavila minulý rok novú technológiu "Pixel Eyes". Táto technológia začlenila senzor rozoznávajúci dotyk priamo do samotného displeja, vďaka čomu sa znížila hrúbka panelu a zlepšilo rozoznávanie dotyku. O necelý rok neskôr firma predstavuje už druhú generáciu tejto technológie.

Firme Japan Display sa podarilo zúžiť hrúbku displeja z aktuálnych 0,8 mm na 0,5 mm, čo by malo priniesť výrazné zlepšenie dotykovej presnosti, ako aj zlepšenie kontrastného pomeru.

Najdôležitejšie ale je, že druhá generácia "Pixel Eyes" prináša podporu ovládania displeja aj pomocou mokrých prstov. Apple Watch sú v súčasnosti jediný produkt od Apple odolný voči vode, ale ani ich OLED displej nefunguje správne pod vodou alebo s mokrými prstami.

Zdroj: applemagazine.com

Keďže displej s technológiou "Pixel Eyes" dokáže spolupracovať aj s mokrými prstami, to z neho robí silného uchádzača na nový displej pre iPhone 7. Možno sa už čoskoro dočkáme aj vodotesného iPhonu.

Spoločnosť Japan Display už začala sériovú výrobu svojho nového displeja a očakáva, že sa začne objavovať v "prémiových mobilných produktoch". Nové smartfóny s týmto displejom by sa mohli objaviť na trhu už v druhej polovici tohto roka.

Zdroj titulnej foto: worldtop9.com
Zdroj: iphonehacks.com