IPhone 7 má byť prvým vodoodolným iPhonom

· 1 min read
IPhone 7 má byť prvým vodoodolným iPhonom

Do predstavenia nového iPhonu 7 nám zostávajú už len dva dni. Všetci už s napätím očakávame, s čím na nás v skutočnosti spoločnosť Apple príde. Niektoré novinky ako napríklad odstránenie 3,5 mm konektora na slúchadlá alebo vylepšený fotoaparát sú už viac-menej samozrejmosťou. Ostatnými novými funkciami si ale stále nie sme istí.

So zaujímavou teóriou prišiel portál MacRumors, ktorý tvrdí, že najbližší iPhone by mal byť vodoodolný. Tak to aspoň tvrdí uznávaný analytik Ming-Chi Kuo. Podľa neho by najnovší smartfón spoločnosti Apple mal mať odolnosť IPX7. Vďaka tomu by sa mohol iPhone 7 ponoriť do hĺbky jedného metra na pol hodinu bez rizika poškodenia.

irepairtech.com

O vodoodolnosti iPhonu sa šepkalo už dávnejšie. Práve odstránenie 3,5 mm konektora jack mal byť podľa niektorých odborníkov krok k vodoodolnému iPhonu. Spoločnosť Apple by tak odstránila problémový otvor, čo sa styku s vodou týka.

Pokiaľ by ale bol iPhone 7 skutočne vodoodolný, šlo by o prvý takýto smartfón spoločnosti Apple. Staršie modely sa nikdy nemohli pýšiť žiadnymi stupňami ochrany, aj keď u nich bola zvýšená vodoodolnosť. Extrémne testy napríklad zistili, že iPhone 6S mohol byť ponorený do vody na kratší čas bez vážnych poškodení.

Zdroj titulnej foto: [brandsynario.com](http://www.brandsynario.com/wp-content/uploads/iPhone-7-waterproof.jpg)

Zdroj: businessinsider.com