IPhone 7 má byť prvým mobilom na svete, ktorý podporuje 4K video s 60FPS

· 1 min read
IPhone 7 má byť prvým mobilom na svete, ktorý podporuje 4K video s 60FPS

Do predstavenia iPhonu 7 nám zostáva už len jediný deň. Zajtra o 19:00 sa dozvieme, čo si pre nás v skutočnosti spoločnosť Apple prichystala. O väčšine noviniek už síce vieme vďaka rôznym únikom a vyhláseniam analytikov, avšak stále to nie je všetko.

To dokazuje vietnamský portál, ktorý informoval verejnosť o niekoľkých novinkách ohľadom iPhonu 7. Údajne sa im napríklad podarilo zistiť, že nová vlajková loď spoločnosti Apple sa bude predávať až v dvoch nových farbách.

Portál tiež odhaľuje novinky o kamere použitej v novom iPhone. Tá by mala mať 12 megapixelov a bude ponúkať nahrávanie v 4K rozlíšení pri snímkovej frekvencii 60FPS. Nový procesor A10 by mal byť až o 35 % rýchlejší ako jeho starší brat a vďaka tomu by bolo niečo také možné. IPhone 7 by tak bol prvý iPhone na svete, ktorý ponúkne záznam videa v 4K pri 60FPS.

zdroj: iphonehacks.com

V správe sa tiež uvádza, že iPhone príde s novým dotykovým tlačidlom Home Button, ktorý bude ale vyzerať presne tak, ako si ho pamätáme zo starších generácií. Väčšina ľudí dokonca nebude schopná rozoznať rozdiel medzi starým fyzickým tlačidlom a novým dotykovým vďaka špeciálnej odozve, ktorá simuluje stlačenie.

Web tiež potvrdzuje fakt, že iPhone 7 bude nosiť označenie vodoodolnosti stupňa IPX7. Vďaka tomu sa bude môcť ponoriť až do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút.

---

Zdroj titulnej foto: martinhajek.com

Zdroj: iphonehacks.com