iPhone 7 bude vodoodolný a ponúkne 3GB RAM, dočkáme sa menšej verzie

· 1 min read
iPhone 7 bude vodoodolný a ponúkne 3GB RAM, dočkáme sa menšej verzie

Do predstavenia iPhone 7 ešte ostáva takmer rok, už teraz však na povrch prichádzajú určité informácie. K starým sa teraz pridali aj tie od analytičky Avril Wu z TrendForce, ktorá svojím prehlásením potvrdzuje správy analytika Ming-Chi Kua. Ten uviedol, že sa v novom iPhone dočkáme A10 procesoru, ktorý bude vyrábať iba firma TSMC a 3GB operačnej pamäte. Ide o dosť veľký skok, hlavne ak si uvedomíme, že iPhone 6 obsahuje 1GB RAM a najnovší iPhone 6s dvojnásobok tejto hodnoty.

Ďalšie pozitívne informácie hovoria o tom, že iPhone 7 bude vodoodolný a odolný voči prachu. Túto vlastnosť by určite ocenil nejeden majiteľ (nielen) vytopeného iPhonu. Osobne však podotknem, že to nie je prvýkrát, čo sa stretávame s týmto tvrdením. Najnovší iPhone 6s však má k vodoodolnosti našliapnuté správnym smerom, a tak sa tieto domnienky zdajú reálnejšie ako kedykoľvek predtým.

Nakoniec analytička Avril Wu hovorí aj o novom 4" iPhone. Mali by sme sa ho dočkať v polovici roka 2016. Bude sa volať iPhone 7c, ale na rozdiel od iPhone 5c by mal priniesť hliníkové telo. Mal by obsahovať vnútornosti z iPhone 6/6s.