iPhone 7 bude mať v balení nové slúchadlá

· 2 min read
iPhone 7 bude mať v balení nové slúchadlá

Už veľmi dlho sa špekuluje, že by mal iPhone 7 prísť o klasický 3,5" jack pre slúchadlá. Ak sa tak stane, Apple bude musieť do balenia (logicky) pribaliť iné slúchadlá, ktoré budú na svojom konci obsahovať namiesto konektora jack Lightning konektor. Okrem toho by tiež mali ponúknuť úplne novú technológiu potláčania šumu. Povedal to Jason Rhode, riaditeľ spoločnosti Cirrus Logic, počas konferenčného hovoru. Podľa neho sa do konca roka objaví aspoň 1 produkt, ktorý bude podobnými slúchadlami disponovať.


(zdroj foto: ubergizmo.com)

Apple od svojich dodávateľov požaduje, aby o partnerstve nikomu nehovorili, najmä ak ide o budúce produkty. To ale neznamená, že by mali zákaz hovoriť o veciach, ktoré sú spojené s Apple. Jason sa tiež počas hovoru vyjadril na adresu slúchadiel s Lightning káblom. Tvrdí, že síce sú v predaji už dnes, ale sú veľmi drahé (čo má pravdepodobne na svedomí Apple a licenčné poplatky) a je ich málo. Verí však, že sa v budúcnosti môže vďaka novým technológiám ich počet rozrásť.


(zdroj foto: ubergizmo.com)

Problém slúchadiel s Lightning káblom je ten, že pokiaľ v balení nie je pribalená redukcia, tak sa dajú pripojiť iba k iPadu, iPhonu alebo iPodu Touch. Dokonca nie je možné ich pripojiť ani k počítačom od Apple, pretože ani tie nemajú Lightning konektor. Navyše šanca, že by aj iní výrobcovia začali používať tento štandard, je takmer nulová a je veľmi nepravdepodobné, že by sa tak niekedy stalo.


(zdroj foto: mashable.com)


zdroj titulnej foto: cnet.com
zdroj: BusinessInsider.com