iPhone 6s znova s menšou batériou

iPhone 6s znova s menšou batériou

Áno, nasledujúcich pár dní sa bude (skoro) všetko točiť okolo včerajšej udalosti. A bodaj by aj nie, veď je tam to najlepšie, čo mohol Apple ukázať. Vedeli ste inak, že 70% príjmov Apple závisí od úspechu a predaja iPhonov?

A teraz späť k nadpisu. Tento krok sa už stal akýmsi trendom. Zoštíhlovacie kúry zariadení za daň tenšieho tela. V tomto prípade ani nie tak kvôli štíhlejšiemu telu ako kvôli novej technológií. Áno, hovoríme o novej 3D Touch novinke.

3D Touch umožňuje zaznamenávať akou silou stláčate displej. V dôsledku tejto novej technológie sa museli zabudovať nové komponenty a tak je telefón je hrubší aj napriek tomu, že má menšiu batériu.

Síce Apple nešpecifikoval, ku akému poklesu došlo, pri tejto firme to ani nie je bežné, ale portálu 9to5mac sa podarilo zistiť, že by malo ísť o 1 715 mAh batériu, zatiaľ čo pri iPhone 6 sme boli svedkami baterky s kapacitou 1 810 mAh. Tieto dohady potvrdil aj únik informácií z čínskeho balenia iPhonu 6s, kde je tiež kapacita 1 715 mAh.

To isté by sa malo týkať aj väčšieho brata. iPhone 6 Plus prešiel tiež procesom zmenšenia kapacity za účelom pridania tejto technológie. Tu sa rozprávame o poklese o 160 mAh. To konkrétne z 2 910 mAh na 2 750 mAh. Tieto informácie ale zatiaľ nie sú oficiálne potvrdené.

Je tu ale jedno veľké ALE. Je tu tiež viacero vylepšení, ktoré by mali prispieť ku lepšej výdrži. Prvým menovaným bude určite systém iOS 9, ktorý sa znova prezentuje ako softvér šetriaci batériu. Ďalej tu máme nové čipy so zvýšenou efektivitou. No a tiež nový koprocesor M9, ktorý pracuje rýchlejšie, lepšie a v konečnom dôsledku teda viac šetrí batériu.

Samozrejme rozhodujúcim faktorom budú až reálne čísla. Môžeme tu polemizovať nad tým, ako mohol Apple oželieť "ForceTouch" na iPhone a radšej zlepšiť batériu. Veľa z Vás si to totiž aj prialo. Uvidíme či bude nová technológia taká úspešná, že používatelia zabudnú aj na tento neduh. Ste radi, že je v nových iPhonoch táto novinka alebo by ste radšej videli vyššiu kapacitu.