Je senzor odtlačkov prstov v iPhone 6s skutočne najrýchlejší? Výsledok prekvapí!

· 1 min read
Je senzor odtlačkov prstov v iPhone 6s skutočne najrýchlejší? Výsledok prekvapí!

Pri predstavení iPhone 6s ste sa mohli dočítať, že používateľov trápi trocha nezvyčajný problém. Zariadenie sa pomocou Touch ID odomyká príliš rýchlo a oni si tak nemôžu pozrieť svoje notifikácie na zamknutej obrazovke. Tejto problematike sme sa však už venovali, je ale senzor odtlačkov prstov skutočne najrýchlejší, aký kedy bol v mobilnom telefóne, a naozaj nemá konkurenciu? To sa dá jednoducho zistiť pomocou dvojice videí. V prvom z nich sa porovnáva rýchlosť senzora odtlačkov prstov na iPhone 6s s rýchlosťou senzora na Samsungu Galaxy Note 5.

Z výsledku je jasné, že je Samsung o trocha rýchlejší, aj keď, podľa môjho názoru, spomalenie na strane iPhonu spôsobuje animácia v systéme iOS.

V druhom videu sa k spomínaným telefónom pridajú ešte Oneplus 2 a Huawei Mate S. Zatiaľ čo senzor vo Oneplus je výrazne pomalší, čo sa dá pri cene približne 350 eur ospravedlniť, senzor v Mate S je podľa recenzenta najrýchlejší. Stačí prstom iba ťuknúť a telefón sa okamžite odomkne. Rovnaký, alebo aspoň podobný senzor by mal ponúknuť aj Nexus 6p, ktorý taktiež vyrába Huawei.

Je teda jasné, že aj napriek tomu, že je senzor odtlačkov v iPhone 6s jedným z najrýchlejších, určite nie je najrýchlejší. Je však otázne, či sa oplatí zaoberať sa stotinami sekundy a či by sme sa radšej nemali zamerať na dôležitejšie fakty, napríklad výdrž batérie.